Çevre Çocuk Tiyatrosu – La Fonten Orman Mahkemesinde

0
Çevre Çocuk Tiyatrosu La Fontaine orman mahkemesinde
Çevre Çocuk Tiyatrosu La Fontaine orman mahkemesinde

Çevre Çocuk Tiyatrosu – La Fonten Orman Mahkemesinde

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu yıl boyunca 10 Karadeniz ilinde miniklerle buluşuyor!

İlk kez 2008 yılında “merhaba” diyen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmaya devam ediyor. 2010 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan, Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyun, yeni sezonda Karadenizli minik seyircileri ile buluşuyor.

Karadeniz Turnesi ile 10 ili geziyor, her ilde iki hafta sonu, günde iki oyun sahneliyor

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, La Fonten Orman Mahkemesi Karadeniz Turnesi kapsamında Artvin’i takiben yıl boyunca Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Tokat, Samsun, Sinop, Kastamonu ve Bartın olmak üzere toplam 10 Karadeniz ilini geziyor. Oyun, Artvin dışındaki dokuz ilde iki hafta sonu ve her gün ikişer temsil şeklinde sahneliyor.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Karadeniz Turnesi Yıllık Takvimi

Sinop: 6 – 7 – 20 – 21 Nisan

Kastamonu: 4 – 5 – 25 – 26 Mayıs

Bartın: 1 – 2 – 15 – 16 Haziran

Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor
Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocuklar uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz