Doğum çantası | Hastane çantasında olması gerekenler önceden hazır olmalı

Doğum Çantası önceden hazır olmalı! Hastaneye giderken daha önce hazırlıklarını tamamladığınız doğum çantasını alıp çıkmak büyük rahatlık

6
Yenidoğan Bebek İhtiyaçları Listesi | Hamileliğin esnasında bebek ihtiyaçlarına yönelik hazırlıklarının ne kadarını tamamlarsan, maddi ve manevi olarak o kadar rahat edeceksin. Anne ve Bebek İhtiyaçları Listesi,Bebek İhtiyaç Listesi,yenidoğan Bebek İhtiyaç Listesi,Yenidoğan İhtiyaç Listesi ,Bebek ihtiyaçları, bebek için alınması gereken listesi,Bebek doğmadan önce almanız gerekenler listesi,Bebek için alışveriş,Anne Adaylarına Tavsiyeler, Yenidoğan İhtiyaçları,Yenidoğan Bebek İhtiyaç Listesi ,Yeni doğan bebeğin ihtiyaçları Kadınlar Kulübü,Bebek ve Anneler için ihtiyaç listesi,Yenidoğan ve Anne İhtiyaç Listesi,Yeni doğacak bebişler için alınması gerekenler nelerdir,Bebek İhtiyaç Listesi,Bebeğinizin İhtiyaçları Nelerdir,bebek ihtiyaç listesi kadınlar kulübü,bebek alışverişinde neler alınmalı,doğum öncesi bebek alışveriş listesi,bebek büyotları,yeni doğan bebek eksikleri,doğum öncesi ihtiyaç listesi,yeni doğan bebek ihtiyaç listesi kadınlar kulübü,bebek alışveriş listesi kadınlar kulübü

Doğum Çantası önceden hazır olmalı

Ana karnındaki bebeğin dünyaya gelmesinin yaklaştığı sinyali birçok anne baba adayının elini ayağına karıştırıyor. Doğumun aktif başladığı zaman ise çoğu kişi evden hızla çıktığı için ihtiyaç duyulacak eşyaları yanına almak için fırsat da bulamayabiliyor; bu nedenle doğumdan en azından iki hafta önce bebek ihtiyaç listesinin hazırlanıp, bir valizde toplanması gerekiyor.

Aylardır beklenen bebek gelmeye karar verdiği anda anne ve baba adayları da hazır olmalı. Hastaneye giderken ‘O neredeydi, bu neredeydi’ diye koşturmak yerine yapılması gereken şey daha önce hazırlıklarını tamamladığınız doğum çantasını alıp çıkmak. Anne ve baba adaylarının sürpriz doğumlara karşı hazırlıklı olması için doğumdan en azından iki hafta önce doğum anında ve sonrasında gerekecek eşyaların listesinin hazırlayıp bir valizde toplanması çok önemli.

Bebeğin ilk dakikalarını kaydetmek için doğum çantasında fotoğraf makinesi ve kamera olmalı

Bebeğinin ilk dakikalarını sonsuza kadar saklamak isteyen anne baba adaylarının anı defteri, kamera veya fotoğraf makinesini de doğum çantasına koymayı unutmamaları önemli bir detay. Bu arada telefonunuzun ve hafıza kartlarınızı temizlemeyi unutmayın.

Anne adaylarının doğum sonrası günlerini daha konforlu geçirebilmeleri ve bebeklerin çeşitli ihtiyaçları için doğum çantasında olması gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

Anne için doğum çantası

 • Emzirmede kolaylık sağlaması için önden düğmeli gecelik ya da pijama takımı
 • Sabahlık
 • Mevsime göre kalın ya da ince çorap
 • Terlik
 • İç çamaşırı
 • Emzirme sütyeni
 • Göğüs kalkanı
 • Göğüs ucu kremi
 • Göğüs ucu temizlik losyonu
 • Süt sağma makinesi (hastane sağlamıyorsa)
 • Kişisel bakım için gerekli malzemeler (Makyaj malzemeleri dahil)
 • Hastaneden çıkarken giyeceğiniz kıyafet ve ayakkabılar
 • Nüfus cüzdanı ve sağlık sigorta kartı
 • Hijyenik ped

Bebek için doğum çantası

 • Zıbın ya da badi (Mevsime göre seçilmeli, mutlaka yıkanmış, etiketleri kesilmiş ve ütülenmiş olmalı. Yazın kolsuz, kışın uzun kollu iç badi olabilir)
 • Uzun kollu tulum veya alt üst takım,
 • Pamuklu çorap
 • Eldiven
 • Şapka
 • Yelek ya da hırka
 • Soğuk kış ayları için salopet tulum
 • Bebek battaniyesi
 • Puset ya da portbebe
 • Pişik önleyici krem, bebek losyonu, ince pamuklu kumaştan yapılmış ağız silme bezleri, müslin bezler, bebek bezi
gögüs ucu yarasına ne iyi gelir göğüs ucu yarası için krem emziren annenin göğsünün yara olması emziren annelerin göğsündeki yara nasıl geçer emziren annelerin gögüs ucu yaraları nasıl geçer emzirirken gögüslerin yara olmaması için gögüs ucu yarasi emziren memede yara bebek emzirirken memenin yara olması gögüs yarası emzirirken gögüs yarası nasıl geçer meme ucu yarası nasıl geçer gögüs ucu yarası emziren annenin gögüs yarası nasıl geçer meme ucu yarası nasıl gecer emzirme gögüs yaraları emzirirken memede çatlak emziren anne göğsünde yara göğüs ucu yarası  gögüs yaraları nasıl geçer emziren anne memede çatlak emzirme sonrası memede yara emziren annede memede çatlak meme yara emzirme döneminde memede yara emzirirken memede oluşan yaralar meme başı çatlak meme ucuna emzirmede memede çatlak tedavisi göğüs çatlağına ne iyi gelir gögüs ucu yaralari gögüs çatlagina ne iyi gelir bitkisel gogus ucu yaralari göğüs ucu çatlaması gögüs ucu kremi tavsiye gögüs ucu çatlakları nasıl geçer gögüs ucu yaraları gögüs ucu yarası için gögüs ucu yarasına ne yapılmalı ilk emzirmede yara olmaması için emziren annenin gögüs ucu yarası bebek emzirirken gögüs ucu yarası göğüs ucu yara meme ucu yara kremi meme ucu çatlaklari gögüs ucu yara gögüs yarasi icin krem göğüs ucu yarasi meme ucu catlamasi gögüs uçları yaralarına ne iyi gelir emziren anne meme ucu gogus ucu yara kremi gögüs yaraları için kremler gögüs ucu yaraları için ne yapılmalı gögüs yaralarına iyi gelen kremler göğüs ucu yaralari meme ucu yara  gögüs ucu catlakları icin emziren annede gögüs yaraları göğüs ucu yaraları meme catlaklari göğüs ucu çatlak göğüs ucu yarası nasıl geçer emzirirken gögüs yaraları doğum sonrası memede çatlak gögüs yarasına ne iyi gelir meme basi catlaklari emziren annelerin gögüs ucu yarasına ne iyi gelir meme catlagina ne iyi gelir gögüs ucu çatlakları için ne yapmalıyız gögüs ucu yaraları için krem gögus ucu catlaklari ne zaman geçer gögüs ucu yarası için krem emzirirken göğüs ucu yarası gögus ucu catlaklari gögüs ucu yaraları ne zaman geçer meme ucu yarasına ne iyi gelir  meme yaraları göğüs çatlağı kremi göğüs çatlaklarına ne iyi gelir gögüs ucu yaraları için emzirme döneminde gögüs yarası gögüs ucu yarası nasıl iyileşir  meme başı çatlağı  meme çatlaklarına ne iyi gelir gögüs ucu yarası nasıl geçer gögüs ucu catlakliklari meme ucu çatlaması gögüs ucu yarası nasıl düzelir gögüs ucu yarasi kadınlar kulübü en iyi meme ucu kremi emzirirken meme ucu gögüs çatlakları için ne yapmalıyız dogum sonrası gögüs yaraları emzirme memede yara dogumdan sonra gögüs yaraları meme ucu yarasina ne iyi gelir emzirmede memenin yara olması meme yarasi meme ucu yarıkları

Bebeğini sadece anne sütü ile besleyeceksen hamileliğinde göğüs ucu yaralarına önlem almalısın

Doğum çantasında olması gerekenleri listelediğim tabloma geçmeden önce bence en önemli doğum hazırlığı olan emzirmeye hazırlıktan bahsetmem gerekiyor.

Eğer bebeğini anne sütü ile büyütmek istiyorsan, bence bebek alışverişi içerisinde en önemli hazırlık annelerin göğüs ucu yaraları oluşmaması için hamileliğinin son 2 ayında göğüs ucu kremini düzenli kullanmasıdır. Bebek hazırlıkları listenizdeki ürünleri kısa sürede ya da ihtiyaç duydukça alabilirsiniz. Fakat hamileliğinde göğüs ucu bakımını ihmal edersen ağrılı göğüs ucu yaraları ile zor zamanlar geçirebilirsin. Önerdiğim kremi kullanarak önlem alabilirsin. Ya da ihmal edip göğüs ucu yaraları ile tanıştıysan krem ve losyon önerimi hemen kullanmaya başlamanı öneririm.  Ben ilk bebeğimde yaşadığım göğüs ucu yaraları dolayısıyla eş dost akrabadan gelen türlü öneriyle işe yaramaz yaralarımı daha da derinleştiren bir sürü şey denedikten sonra kızlarımın biricik doktoru Gülşah sayesinde Mumsy Natural ürünlerini keşfettim. İkinci hamileliğimde önlemimi bu ürünleri kullanarak baştan aldım. Bebek alışverişi içerisinde illa işinizi görecek markalar bulabilir ya da memnun kalmadığınız bir ürünü başka bir ürün ile telafi edebilirsiniz ama göğüs ucu yaralarını yaşamış anneler nasıl bir acıdan bahsettiğimi anlayabilir ve size anlatabilir.

Göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı henüz okumadıysan, doğumundan önce mutlaka gözat: Göğüs ucu yarası ve tedavisi ile ilgili yazımı okumak için tıkla!

İlk bebeğimde yaşadığım göğüs ucu yaralarının acısını çok iyi bildiğimden göğüs uçlarını emzirmeye hazırlamak için ben Mumsy Natural göğüs ucu bakım kremini doğumumdan 1 ay önce kullanmaya başladım. Göğüs ucu yaraları ile tanışmamak için her gün düzenli olarak göğüs uçlarınıza göğüs ucu kreminizi sürmelisiniz.

Yeni doğan bebeğinizi günde en az 8 kez emzireceğiniz için, doğuma giderken emzirme sürecinde ihtiyacınız olacak herşey yanınızda olmalı.

Doğuma giderken yanımda göğüs kalkanları ve göğüs ucu koruyucularımda vardı. Ama en önemlisi doğuma giderken yanıma ilk bebeğimde yaşadığım göğüs ucu yaralarımdan kurtaran Mumsy Natural Göğüs ucu bakım kremi ile her emzirmeden sonra kullanmak üzere Mumsy Natural göğüs ucu temizlik losyonunu aldım.


Bebek alışverişiniz için kapsamlı Bebek Alışverişi yazıma göz atmak için aşağıdaki görseli tıklayabilirsin!

Bebek Alışveriş Listesi bebek alişveriş joker bebeği joker cocuk joker baby toys bebek alış veriş  bebek eşyalari  joker oyuncak bebek arabası bebek alişveriş joker ürünleri bebek alışverişi sitesi  bebek eşyaları bebek alisveris sitesi bebek online alışveriş sitesi bebe alışveriş bebek online alışveriş siteleri hello baby online alışveriş oyuncak bebek arabası joker bebek eşyası siteleri bebek alışverişi online bebek esyaları bebek online satış joker bebe bebek ürünleri sitesi joker baby bebek mağazalari  bebe alışveriş siteleri bebek sitesi online bebek mağazaları bebeğim için alışveriş joker alisveris bebek alışveriş mağazaları bebek ürünleri mağazaları bebek online alışveriş bebek site bebek esyasi  bebek eşyaları sitesi bebek alışveriş siteleri bebek online mağaza bebek mağaza  joker bebek mağazaları bebek gereçleri online alışveriş joker çocuk joker bebek anne bebek alışveriş bebek alişveriş siteleri bebek siteleri alışveriş bebek joker bebek sıtelerı jokertoy bebek internet mağazaları malatya civil mağazası joker toys oyuncakları joker oyuncak bursa anne bebek ürünleri online satış anne bebek eşyaları bebek eşyaları mağazaları e-bebek  joker + joker ebebek soobe  bebek mağazası online j o k e r güzel bebek eşyaları en güzel bebek eşyaları soobe indirimli ürünler bebek magazası  joker oyuncakları soobe bebek bebek satış siteleri bebekler için alışveriş siteleri bebek için alışveriş soobe giyim e bebek ayakkabı baby baby mağaza anne ürünleri sobe cocuk jokerbebe bebek siteleri bebek kıyafet siteleri en ucuz bebek eşyaları anne bebek alışveriş siteleri sobe bebe bebek kıyafetleri alışveriş sitesi joker bebe bursa kaliteli bebek kıyafetleri online bebek mağazası e-cocuk jokere soobe bebe cocuk esyaları  soobe cocuk civil bebe  jolly bebek en uygun bebek ürünleri bebe markaları çocuk alışverişi  bebek için alışveriş siteleri soobe baby çocuk marketi bebek alışveriş bebek alışverişi bebek alışveriş listesi bebek alışveriş siteleri bebek alışverişi listesi bebek alışveriş oyunu bebek alışveriş siteleri kapıda ödeme bebek alışveriş listesi kadınlar kulübü bebek alışveriş siteleri tavsiye bebek alışveriş mağazaları bebek alışveriş listesi blog bebek alışveriş online bebek alışverişi amerika bebek anne alışveriş bebek alışverişi neler alınmalı hazel bebek annesiyle alışveriş yapıyor anne bebek alışveriş siteleri anne bebek alışveriş listesi bebek alışverişi blog bebek barbie alışveriş caddesinde bebek barbie alışveriş oyunları bebek alışveriş civil bebek com alışveriş bebek için alışveriş.com bebek oyunları alışveriş caddesi özel bebek alışveriş.com bebek barbie alışveriş çılgınlığı bebek alışveriş hastane çıkışı bebek alışveriş dünyası bebek doğum alışverişi bebek alışverişi yeni doğan yeni doğan bebek alışveriş sitesi dshopping bebek dshopping bebek arabasi bebek alışveriş eminönü bebek alışveriş en ucuz bebek alışverişi eminönü bebek alışverişi ekşi bebek eşyaları alışveriş siteleri bebek elbise alışveriş bebek elbiseleri alışveriş bebek eşyaları alışveriş oyunları bebek alışveriş listesi excel bebek alışverişi için en uygun yer ebebek alişveriş e-bebek alışveriş listesi bebek alışveriş fiyatları bebek alışverişi forum bebek arabası alışveriş filesi bebek giyim alışveriş siteleri bebek giyim alışveriş bebek giyim alışveriş oyunları bebek giyim alışveriş sitesi bebek giysileri alışveriş siteleri bebek giydirme alışveriş bebek giysi alışverişi oyunu bebek giyim alışverişi bebeğin güncesi alışveriş hazel bebek alışveriş günü bebek alışverişi hangi ayda yapılmalı bebek alışverişi havuzlu han bebek alışverişi hangi siteden yapılır bebek house alışveriş yapanlar bebek hazel alışveriş bebek hazırlık alışverişi bebek alışverişi kaçıncı haftada yapılmalı bebek alışverişi için havuzlu han hazel bebek alışveriş zamanı bebek alışveriş i bebek alışverişi oyunu bebek alışverişi sitesi bebek alışverişinde alınacaklar bebek alışverişi online bebek alışverişi nereden yapılır bebek alışverişinde neler alınmalı bebek alışveriş kapıda ödeme bebek alışveriş kadınlar kulübü bebek alışveriş kampanya bebek alışveriş kulüpleri bebek alışveriş kulübü bebek alışveriş koçu bebek alışverişi kaç para bebek alışverişi kaçıncı ayda yapılmalı bebek alışveriş listeleri bebek alışveriş listesi oyunu bebek alışveriş listesi 2014 bebek alışveriş listesinde neler olmalı bebek alışveriş listesi markaları ilk bebek alışveriş listesi bebek alışveriş merkezi bebek alışveriş mağazaları istanbul bebek alışveriş markaları bebek alışveriş mağazası bebek alışveriş merkezi oyunları bebek alışveriş mağazaları ankara bebek alışveriş merkezleri bebek alışveriş merkezi izmir bebek alışveriş mağaza bebek alışveriş ne zaman başlanmalı bebek alışverişi ne zaman yapılmalı bebek alışverişi ne kadar tutar bebek alışverişi nasıl yapılır bebek alışverişi ne zaman yapılır bebek alışverişi ne zaman istanbulda bebek alışverişi nereden yapılır bebek alışverişi oyunları barbie bebek alışveriş oyunu bebek markette alışveriş oyunu barbie bebek alışverişi oyunu zara bebek online alışveriş bebek giyim online alışveriş benetton bebek online alışveriş ebebek online alışveriş bebek oyunları alışveriş bebek alışveriş önerileri bebek örgü alışveriş bebek öncesi alışveriş listesi bebek özel alışveriş sitesi anne bebek özel alışveriş sitesi özel bebek alışveriş bebek alışveriş rehberi bebek alışverişi resimli kral bebek alışveriş oyunu resmi bebek alışveriş siteleri kadınlar kulübü bebek alışveriş siteleri online bebek alışveriş siteleri yurtdışı bebek alışveriş siteleri ucuz bebek alışverişi siteleri bebek ürünleri alışveriş siteleri bebek alışveriş tavsiye bebek alışverişi tavsiyeleri bebek alışverişi tavsiye bebek toptan alışveriş bebek tatil alışverişi hazel bebek alışverişte internetten bebek alışverişi tavsiye bebek alışveriş unnado bebek ucuz alışveriş bebek için ucuz alışveriş bebek için uygun alışveriş uygun bebek alışveriş sitesi bebek ürünleri alışveriş sitesi bebek ürünleri alışveriş bebek alışveriş videoları bebek alışverişi video bebek alışverişi videoları hazel bebek alışveriş ve yemek yapıyor bebek bakma ve alışveriş oyunları anne ve bebek alışveriş sitesi dikkat bebek var alışveriş bebek alışveriş yapma oyunu bebek alışveriş yerleri bebek alışveriş yapıyo bebek alışveriş yapıyor oyunu oyna bebek alışveriş yap bebek yurtdisi alisveris bebek yenidoğan alışveriş barbie alışveriş yapıyor barbie bebek alışveriş yapıyor zara bebek alışveriş bebek alışveriş oyunları 1 bebek alışverişi 2015 bebek alişverişi ne zaman yapilmali bebek alişverişine ne zaman başlanmali bebek alişverişine ne zaman başlanir anne bebek alişveriş bebek alişverişinde neler alinmali bebek alişverişi nereden yapilir istanbulda bebek alışverişi nereden yapılır bursada bebek alışverişi nereden yapılır bebek alışverişini nereden yaptınız ankarada bebek alışverişi nereden yapılır bebek alışverişine nereden başlanmalı izmirde bebek alışverişi nereden yapılır en ucuz bebek alışverişi nereden yapılır bebek alışverişinizi nereden yaptınız eminönü bebek alışverişi nereden yapılır

6 YORUMLAR

  • Merhaba Ülkiye,

   Tebrik ederim. e-posta adresine bebek ihtiyaçları alışveriş listemi ilettim. Bebeğini sadece anne sütü ile büyütmeyi planlayan annelere bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlığın göğüs ucu yaralarını yaşamadan emzirme için gerekli hazırlıkları yapmak olduğunu hatırlatıyorum. Seninle de paylaşayım, doğumundan önce mutlaka göğüs ucu yarasına ne iyi gelir yazımı mutlaka oku. Bebeğini sağlıkla kucaklayıp, mutlulukla büyütmeni dilerim. Sevgiler.

  • Merhaba Seher,
   Tebrik ederim, hamileliğinin en keyifli dönemindesin ve bebeğinin doğumuna da yakınsın. Çok heyecanlı.Bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. E-posta adresine bebek alışverişi listemi ilettim. Listede önerdiğim güvenilir markalarıda göreceksin. Bebek hazırlıklarını yapan hamileler için en önemli önerim emzirmeye hazırlanmak için göğüs ucu çatlak kremini hamileliğin son 2 ayında kullanmaya başlamak. Göğüs ucu çatlak kremini hamileliğinde kullanmaya başlarsan göğüs ucu çatlakları ile uğraşmazsın. Göğüs ucu çatlaklarına ne iyi gelir yazıma mutlaka göz at. Sevgiler

  • Merhaba Burcu,

   Tebrik ederim, güzel yorumun için de çok teşekkür ederim. E-posta adresine bebek hazırlıkları ihtiyaç listemi ilettim. Bebeğini sadece anne sütü ile büyütmek isteyen anneler için göğüs ucu çatlakları, tedavisi ve alınması gereken önlemler hakkındaki yazımı okumalarını öneriyorum. Sen de vakit bulduğunda mutlaka yazıma göz atmalısın. Bence bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlık emzirmeye hazırlanmak, bebek ve kendin için her türlü ihtiyacı kısa sürede satınalabilir ve temin edebilirsin ama emzirmeye hazırlık için göğüs ucu kremleri ile meme uçlarının ihtiyacı olan nemi ve esnekliği sağlamak çok önemli. Mutlaka yazıma gözatmanı öneririm. Sevgiler.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz