Eğlenceli gerçekler: Tavşanlar kendi kakasını yer

6
Eğlenceli gerçekler: Tavşanlar kendi dışkısını kakasını yer. acayip bilgiler, ağzınız açık kalabilir, Annesinin Meleği, bilim bilgileri, Bilimania – Bunları Biliyor Muydunuz?, biliyor musun?, bilmediklerimiz, bunları bilin, bunları biliyomusunuz, Bunlari Biliyor Musun, bunları biliyor musunuz, bunları biliyor musunuz facebook, Bunları Biliyormusunuz, bunları biliyormusunuz ilginç bilgiler, bunları biliyormusunuz kitabı, bunları biliyormusunuz komik, bunları biliyormusunuz köşesi, bunları biliyormusunuz sağlık, bunları biliyormuydunuz ilginç bilgiler, bunu biliyormusunuz, bunu biliyormuydunuz, bunu hiç duydunuz mu, Çocuklar için eğlenceli gerçekler, çocuklarımız için eğlenceli bilgiler, Çocuklarımız için eğlenceli gerçekler, çocuklarımız için ilginç bilgiler, Doğanın Olağanüstü 10 Gerçeği, Doğanın Olağanüstü gerçekleri, Düşündüren şeyler: Bunları Biliyor musunuz? İlginç Bilgiler, eğlenceli bilgiler, eğlenceli bilim, eğlenceli gerçekler, eğlenelim, evde tavşan beslemek, hayvanlar hakkında bilmediğimiz gerçekler, Her güne bir bilgi, ilginç, ilginç bilgiler heyecanlı, ilginç gerçekler, kar nasıl yağar, kar neden yağar, kar yağışı, lapa lapa kar, merak edilenler, sağlık için faydalı dışkılar, şaşıracaksınız, şaşırtıcı, şaşırtıcı bilgiler, Tavşan Besleyeceklere Tavsiyeler, Tavsan kendi bokunu yer mi, tavşanım dışkısını yiiyyooor, Tavşanım idrarını yalıyor, tavşanlar kendi dışkısını yer mi, tavşanlar kendi kakasını yer, tavşanlar kendi pisliğini yer mi, tavşanlar neden dışkılarını yer, tavşanlar neden kakasını yer, Tavşanlar su içer mi?, TAVŞANLARIN DIŞKI YEMESİ, TAVŞANLARIN DIŞKI YEMESİ – TAWŞİ’NİN DÜNYASI, Yavru Tavşan Nasil Bakariz, Yavru Tavşan Nasıl Bakılır, yavru tavşanlar annesinin dışkısını neden yer,tavşan kaka yiyor,tavşan kakası

Tavşanlar kendi dışkısını yer

Daha neler demeyin… Tavşanlar kendi kakasını mı yer…? İlk başta uydurma bir haber okuyacağınızı düşünebilirsiniz ama bilimsel bir bilginin çerçevesinde, eğlenceli bir gerçeği paylaşmak istiyoruz..

Tavşanlara özgü beslenme gereksinimlerinden biri olan kendi dışkısını yeme alışkanlığı, tavşan besleyen insanlar için başta tuhaf bir durum. Tavşanların dışkı yemenin iğrençliğine rağmen dışkısını yemesi, tavşanın sağlığı için faydalı bir davranış.

Tavşanlar iki farklı tip dışkı oluştururlar. Sert kıvamda olan dışkıdan tekrar faydalanamazlar ama diğer yuşumak ve yeşil kıvamda olan dışkının oluşumu ve tüketimi tavşanın sindirim sistemini ve besin gereksinimlerinin dengeli bir şekilde karşılamasını sağlıyor

Birçok tavşan türünde gözlemlenen bu davranış, tavşanların sindirim sisteminin, tam sindirilmemiş, vitaminler/ mineraller bakımından zengin besin maddelerini içeren yeşil renkli dışkıyı tekrar yemeleri, sağlıklı kalmak için geliştirdikleri bir alışkanlık.

Eğlenceli gerçekler: Tavşanlar kendi dışkısını kakasını yer. acayip bilgiler, ağzınız açık kalabilir, Annesinin Meleği, bilim bilgileri, Bilimania – Bunları Biliyor Muydunuz?, biliyor musun?, bilmediklerimiz, bunları bilin, bunları biliyomusunuz, Bunlari Biliyor Musun, bunları biliyor musunuz, bunları biliyor musunuz facebook, Bunları Biliyormusunuz, bunları biliyormusunuz ilginç bilgiler, bunları biliyormusunuz kitabı, bunları biliyormusunuz komik, bunları biliyormusunuz köşesi, bunları biliyormusunuz sağlık, bunları biliyormuydunuz ilginç bilgiler, bunu biliyormusunuz, bunu biliyormuydunuz, bunu hiç duydunuz mu, Çocuklar için eğlenceli gerçekler, çocuklarımız için eğlenceli bilgiler, Çocuklarımız için eğlenceli gerçekler, çocuklarımız için ilginç bilgiler, Doğanın Olağanüstü 10 Gerçeği, Doğanın Olağanüstü gerçekleri, Düşündüren şeyler: Bunları Biliyor musunuz? İlginç Bilgiler, eğlenceli bilgiler, eğlenceli bilim, eğlenceli gerçekler, eğlenelim, evde tavşan beslemek, hayvanlar hakkında bilmediğimiz gerçekler, Her güne bir bilgi, ilginç, ilginç bilgiler heyecanlı, ilginç gerçekler, kar nasıl yağar, kar neden yağar, kar yağışı, lapa lapa kar, merak edilenler, sağlık için faydalı dışkılar, şaşıracaksınız, şaşırtıcı, şaşırtıcı bilgiler, Tavşan Besleyeceklere Tavsiyeler, Tavsan kendi bokunu yer mi, tavşanım dışkısını yiiyyooor, Tavşanım idrarını yalıyor, tavşanlar kendi dışkısını yer mi, tavşanlar kendi kakasını yer, tavşanlar kendi pisliğini yer mi, tavşanlar neden dışkılarını yer, tavşanlar neden kakasını yer, Tavşanlar su içer mi?, TAVŞANLARIN DIŞKI YEMESİ, TAVŞANLARIN DIŞKI YEMESİ – TAWŞİ’NİN DÜNYASI, Yavru Tavşan Nasil Bakariz, Yavru Tavşan Nasıl Bakılır, yavru tavşanlar annesinin dışkısını neden yer ?

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi annesininmelegi.com’dur. Eğlenceli gerçekler: Tavşanlar kendi dışkısını kakasını yer.Bunları Biliyormusunuz, bunları biliyormusunuz ilginç bilgiler, bunları biliyormusunuz kitabı, bunları biliyormusunuz komik, bunları Tavsan kendi bokunu yer mi, tavşanım dışkısını yiyor, 
Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz.
Tavşanım idrarını yalıyor, tavşanlar kendi dışkısını yer mi, tavşanlar kendi kakasını yer, tavşanlar kendi pisliğini yer mi, tavşanlar neden dışkılarını yer, tavşanlar neden kakasını yer, TAVŞANLARIN DIŞKI YEMESİ, TAVŞANLARIN DIŞKI YEMESİ, , yavru tavşanlar annesinin dışkısını neden yer

All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.

6 YORUMLAR

  • Merhaba Rüveyda,
   Tavşanın muhtemelen tam sindirmediği dışkısını yiyordur. Endişelenme, bize enteresan gelse de tavşana özel bir sindirim özelliği bu. sevgiler

  • Merhaba,
   Tavşanlar dışkısını yemeye devam eder, bu alışkanlığı bıraktıramazsınız. Tavşanların beslenme biçimlerini değiştiremezsiniz.

 1. Merhaba..benim 3,3.5 aylik bir tavsanim var cinsini bilmiyorum ama gozlemledigim kadariyla sizin sert dediginiz diskisini yiyiyor hemde cigneyerek bu durum normal mi?ne yapmam gerekir? Tesekkurler..

  • Semiha’cım merhaba,

   Endişelenme, tavşanın sert dışkısını yiyerek öğününü tamamlıyor. Sen etrafı temiz tutmaya çalış, dışkıladığı ve tekrar yediği sert dışkısıyla enfeksiyon almasın.

   Sevgiler,

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz