Anne sütü mü mama mı?

Anne sütüne en yakın devam maması diye bir şey yok! Hiçbir mama ve süt anne sütünün yerini tutamaz.

0
Anne sütü mü mama mı? Bebek mamaları ve bebek devam sütleri zararlı mı? Anne sütü, bebeklerin gereksinimi olan tüm besin öğelerini ilk 6 ay sağlayabilen en iyi besin. Anne sütü tamamen doğal, bebeğin büyümesi için yeterli, daima taze, mikropsuz, uygun ısıda ve bedava..en iyi bebek maması,bebek mama karşılaştırma,anne sütüne en yakın mama,enfamil mama,bebek devam sütlerinin mamaların içerikleri, en çok kullanılan devam sütleri,Hipp,Aptamil,Similac ve SMA,Bebelac,Golden Goat,Evolvia,anne sutu aliyor mu,emiyor mu? anne sütü mü mama mı,kolostrum,en iyi bebek maması,bebek mama karşılaştırma,anne sütüne en yakın mama,enfamil mama,bebek devam sütlerinin mamaların içerikleri,Hangi besinler anne sütünü artırır, Tükettiğimiz yiyecekler anne sütü miktarını nasıl etkiler,Süt yapan yiyecekler,emzirme.

Anne sütüne en yakın devam maması diye bir şey yok!

Anne sütü, bebeklerin gereksinimi olan tüm besin öğelerini ilk 6 ay sağlayabilen en iyi besin. Anne sütü tamamen doğal, bebeğin büyümesi için yeterli, daima taze, mikropsuz, uygun ısıda ve bedava..

Anne sütü; bebeğin gereksinimlerine göre programlanmış eşi görülmemiş besleyici özelliklerinin yanı sıra, hazır bebek mamalarında bulunması imkansız olan bebeğinizi çeşitli mikroorganizmalardan koruyan biyoaktif maddeler, bağışıklık sistemini düzenleyen faktörler, bebeğinizin büyümesi ve gelişmesini etkileyen hormon ve büyüme faktörlerine sahiptir.

Anne sütünün en  önemli üstünlüğü içeriğinin bebeğin erken veya normal doğup doğmamasına ve fizyolojik durumuna uygun bir değişim gösterir. Her anne bebeği için en uygun sütü ürettir. Örneğin prematüre doğum yapan annelerin sütleri diğer anne sütlerine oranla daha fazla büyüme faktörü içerir.

Bebeğin bağışıklık sistemi anne sütünde bulunan özel içerikler tarafından düzenlenmektedir. Anne sütünde bulunan bağışıklık sistemini düzenleyici ajanlar vücudun direncini artırır.

Anne sütünün besleyici ve enfeksiyonlardan koruyucu etkilerinin yanı sıra vücudun biyolojik işlerini sağlayan etkisi bulunmaktadır. Örneğin sindirim sistemi ve solunum yolları başta olmak üzere çok sayıda organın büyüme ve gelişimini düzenler. Büyüme faktörleri özellikle kolostrumda yüksektir ve kolostrumun bir damlası bile ziyan edilmemelidir. Kolostrum bağırsakların çalışmasını sağlayarak bebeğinizin ilk kakasını (mekonyum) yapmasını kolaylaştırır.

Hiçbir mama ve süt anne sütünün yerini tutamaz. İlk 6 ay bebeğin büyümesinde ve gelişmesinde ihtiyacı olan enerji, protein, yağ, vitamin ve mineraller anne sütünden yeterince karşılanıyor. Bebeğe gerekli olan bütün mineralleri sunan anne sütü doğumdan sonra tüm bebeklere D ve K vitamini desteği sağlıyor. Bebeğin hassas sindirim sistemi anne sütünde bulunan mineral ve proteinleri daha kolay sindiriyor ve bebeğin sinir sisteminin de sağlıklı gelişmesini sağlıyor. Böylece anne sütü ile beslenen bebeklerde kabızlık, gaz ağrısı ve pişik olasılığı daha az görülüyor. Mama dolayısıyla gaz şikayetleri sıklıkla bildirilen şikayetler arasında bulunuyor.

Anne sütü hakettiği değeri gün be gün kazanmakla birlikte, toplumumuzun bir kavramı benimseyip muhafazakarı olduğunu ve diğer tüm kavramları dışladığını görmezden gelmek biraz dikkat eden herkesin farkedeceği ayırt edici bir Türk davranışı. Örneğin formül mamalar zehir değildir. Bunu kim çıkardı bilmiyorum. Bu sanırım tüm diğer milletlerin Türklerin düşmanı olduğu ana öğretisinden türemiş komplo teorilerini ve masalcılığı seven Türk benliğimizden geliyor 🙂 Mamalar zehir değildir. Hiçbir insan bir anneye sütü yok, mama veriyor diye kendini kötü hissettiremez. Bir anneye neden mama veriyorsun diye kimse hesap soramaz, bu kimsenin haddine düşmez, buna kimsenin hakkı yok. Elbette düzgün emen, annesinin sütü olan bir bebeğin de sırf şişmanlasın, gece daha çok uyusun diye formül mamaya hiçte ihtiyacı yoktur.

Bebek mamaları ve bebek devam sütleri zararlı mı?

en iyi bebek maması,bebek mama karşılaştırma,anne sütüne en yakın mama,enfamil mama,bebek devam sütlerinin mamaların içerikleri,en çok kullanılan devam sütleri
Mamalar özel beslenme ve tedavi ihtiyaçları olan bebekler için hayat kurtarıcı oluyor. Bebek mamalarının üretilme sebebi çeşitli sebeplerle anne sütü alamayan bebeklerin hayatta tutabilmektir. Örneğin çeşitli gıda alerjileri, çölyak vb. dolayısıyla anaflaktik şok vb. sağlık sorunları yaşayan, hayata tutunmak için özel beslenmeye ihtiyacı olan bebeklerin hayatı için kurtarıcıdır. Kızımın birden fazla gıdaya alerjisi dolayısıyla bebeğimizi büyütmekte, yetiştirmekte çok zorlandık. Meleğimiz hem büyümüyor hem de ciddi sağlık sorunları yaşıyordu. Eski devirlerde olsa muhtemelen bana sütün zehirli etiketi yapıştırır beni kahrımdan kızımı da verdikleri gıdalar ile öldürürlerdi. Bir çok gıdayı öğünlerimden çıkarmama karşın anne sütüm sıkı diyet sebebiyle hem içerik hem de miktarı bakımından günden güne azalırken, kızımın sıkıntıları azalmıyordu. Sonunda doğru dürüst teşhis ve diyet ile birlikte tedavi uygulayan alerji doktorumuz sayesinde kızımız sağlığına kavuştu ve büyümeye başladı. Süt ve çoklu gıda alerjisi ile mücadele eden çocuklar için üretilmiş bir mama sayesinde kızım sağlıkla büyüdü gelişti. Alerjisini kontrol altında tutmak ise tamamen anne sütünü kestikten sonra oldu maalesef.

Çeşitli üzüntüler yaşayarak, işe dönüş ve sağlık sorunları ile sütünüz azalabilir ve bir bebeğin ihtiyacı olan miktarın altında anne sütü ile mama vermeye başlamanız söz konusu olabilir. Mamaların zehir olduğu zırvalarına kulak asmadan bebeğiniz için tercih ettiğiniz mamayı doktorunuz ile görüşünü alarak seçmenizi ve mama içeriğinde şu koşulları aramanızı öneririm: Bebek devam sütü/maması içeriğinde boş besin deposu olan nişasta olanları tercih etmeyin. Nişasta boş bir tokluk yapıyor ve bebeğinizin obez/şişman geleceğini hazırlıyor. Bebek devam sütünde ve mama içeriğinde tuz ilavesi ile palm yağı olmadığından emin olun.

Bebek mamaları ve bebek devam sütleri zararlı mı? Anne sütü mü mama mı? Bebek mamaları ve bebek devam sütleri zararlı mı? Anne sütü, bebeklerin gereksinimi olan tüm besin öğelerini ilk 6 ay sağlayabilen en iyi besin. Anne sütü tamamen doğal, bebeğin büyümesi için yeterli, daima taze, mikropsuz, uygun ısıda ve bedava.. anne sütü mü mama mı,kolostrum,en iyi bebek maması,bebek mama karşılaştırma,anne sütüne en yakın mama,enfamil mama,bebek devam sütlerinin mamaların içerikleri,Hangi besinler anne sütünü artırır, Tükettiğimiz yiyecekler anne sütü miktarını nasıl etkiler,Süt yapan yiyecekler,emzirme

Herhangi bir sıkıntısı olmayan bir bebeğe mama vermek de gereksizdir. Bir diğer annenin az hareketli bebeği daha şişman görünebilir, siz ise minyonsunuz ve bebeğiniz hareketli olabilir. Lütfen bebeğinizi kıyaslamayın ve kıyaslatmayın. Toplum olarak şişman çocuk sağlıklı çocuktur fikrinden artık sıyrılmalıyız. Anne olarak bu zihniyeti hem kendi zihninizden hem de çocuğunuzun geleceğinden silip atın. Ayrıca bir çift lafımda çok bilmiş anneanneler, babaanneler, kaynanalar, çok bilmiş eltiler görümcüler için: size göre zayıf görünen bir bebeğin annesini “sütün yetmiyor galiba” gibi sorularınızla bunaltmayı bırakın. Yahut bu gereksiz yorumlarınızla mama vermeye sürüklediğiniz anneyi mama verdiği için eleştirmekten de vazgeçin. Şişmanlık iyi birşey olsaydı, kalp diyabet kanser şişman/obez bedenlere uğramazdı değil mi? Artık kabul edelim, şişman çocuk sağlıklı çocuk değildir. Bugünün şişman bebeği geleceğin obezi olmaya adaydır. Siz bebeğinizi kendi ellerinizle obez olarak bir çok sağlık sorunu ile mücadele içinde geçecek bir hayat sürmeye nasıl itebilirsiniz?

Mama bebeğinizi kısa süreli doyurur ama büyütme geliştirme işini tek başına üstlenemez. Lütfen gece biraz daha fazla uyumak için bebeğinizi mamaya boğmak yerine bebeğinizin geleceği için uykularınızdan feragat edin. Aman bu çocuk aç galiba diyen anneanneleri ve babaanneleri görev başına çağırıyorum, torununuz beslensin istiyorsanız, kızınız biraz dinlensin.. ki daha çok sütü olsun.. Akıl vermeyin destek verin!


Ama benim sütüm az ne yapabilirim diyen anneler sütünüzü artırmak ile ilgili bilgileri annesininmelegi.com’da bulabilirsiniz. Anne sütünü artırmaya yönelik yazılarımıza göz atın:

anne sütü mü mama mı? kolostrum. En iyi bebek maması bebek mama karşılaştırma. Anne sütüne en yakın mama. Enfamil

“Süt yapan yiyecekler | Hangi besinler anne sütünü artırır? Tükettiğimiz yiyecekler anne sütü miktarını nasıl etkiler? 

Anne sütü nasıl artar?

Anne sütünü artırmak için Ramazan’ın güzel meyvesi hurmayı tüketin. Kendinizi yorgun, enerjisiz hissediyorsanız hurma tüm yıl boyunca elinizin altında olması gereken bir meyve.

Anne sütünün kalitesi nasıl anlaşılır?

Anne sütünü sağarak süt miktarını artırıp, daha uzun süre bebeğinize süt vermeye devam edebilirsiniz.


Emzirme döneminde annelerin sütünün artırılması için kolay ve hızlı hazırlanabilir tariflere gözatın

Anne sütünü arttıran besinler, anne sütünü artıran tarifler. emziren annelerde gaz yapan yiyecekler, emziren anneler gaz olmaması için ne yemeli, emziren anneler ne yemeli neler süt yapar, emziren anneler ne yememeli uzman tv, emziren anne ne yemeli listesi, emziren anneler sut yapmasi icin ne yemeli, emziren anne ne yemeli kadınlar kulübü, emziren anne ne yemeli ne içmeli, ibrahim saraçoğlu anne sütünü artıran yiyecekler, anne sutunu artiran yiyecekler kadinlarkulubu, anne sütünü artıran dua, anne sütünü artırmanın yolları, anne sütünü arttıran bitki çayları, anne sütünü azaltan yiyecekler, ahmet maranki anne sütünü artıran yiyecekler, süt yapan besinler nelerdir?


*Sitedeki bütün içeriğin sahibi https://www.annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. anne sütü mü mama mı? kolostrum. En iyi bebek maması bebek mama karşılaştırma. Anne sütüne en yakın mama. Enfamil mama,bebek devam sütlerinin mamaların içerikleri,Hangi besinler anne sütünü artırır, Tükettiğimiz yiyecekler anne sütü miktarını nasıl etkiler,Süt yapan yiyecekler.
All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz