Hafta hafta hamilelik: Hamilelikte 17. hafta

1

17 haftalık gebelik hafta hafta hamilelik

(16+o-16+6 günler)

17 haftalık gebelik ultrasonda nasıl görünür?
17 haftalık gebelik ultrasonda nasıl görünür?

Hamileliğinizde 17. haftada, bebeğiniz hızla büyüyor. Boyutu bir avocado kadar… Yaklaşık olarak 16 cm ve kilosu ise 200 gram civarındadır.

Artık şekli bir insana benzemeye başladı. Bebeğinizin bağırsaklarında dışkı (mekonyum) oluşumu da başladı. Bu haftalarda bebeğinizin cilt altı yağ depoları da hızla artıyor.

Gözleri ve kulakları tam yerlerini aldı. Solunum hareketleri başladı ve ilk hıçkırıkları ultrasonda tespit edilir hale geldi. Bu haftadan itibaren cinsiyeti net olarak tespit edilebilir.

17 haftalık gebelik, üçlü (3’lü) tarama testi için en uygun zamanlardan biridir.

Gebelikle ilgili şikayetlerin en az olduğu dönem yine 17. haftadır. Hızla büyüyen rahminiz artık göbek deliği hizasına geldi. Elinizde dokunduğunuzda hissedebilirsiniz. Bu dönemde beliniz de kalınlaşmaya başladığı için eski kıyafetleriniz artık üzerinize uymuyor olabilir. Rahat kıyafetler giymeye özen gösterin. Karnınızın büyümesi sizi yavaş yavaş geceleri rahatsız etmeye başlayabilir ve uykusuzluğa neden olabilir. Geceleri yatmadan önce ılık süt için, kitap okuyun, sakinleştirici müzikler dinleyin. Böylece daha rahat uyuduğunuzu göreceksiniz.

Gebeliğiniz planlıysa çok mutlu bir bekleyiş sürecidir. Ancak bu süreçte fiziksel veya duygusal

17 haftalık gebelikte bebeğin üçboyutlu resmi
17 haftalık gebelikte bebeğin üçboyutlu resmi

kaygıların olabileceğini de unutmayın. Bu kaygılar baş edebileceğinizden fazla olduğunda bir sağlık profesyonelinin desteğine başvurun.

Bu haftalardan itibaren, bebeğin hareketlerini hissedebilirsiniz. İlk hamileliğinizse belki birkaç hafta daha geçmesi gerekebilir, endişelenmeyin, bunda bir anormallik yok. İlk hamilelikte 18 ile 20.ci haftalarda bebeğinizin ilk hareketlerini hissedebilirsiniz. Biraz daha beklemek lazım… Azıcık daha sabır.. 🙂

 

 

 

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 17 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 17 Haftalık Gebelik ultrason görüntüleri

Bebek hazırlıklarına heyecanla başlamış sevgili anneler, bu yazılarım da ilginizi çekebilir:

Bebek Hazırlıkları: Doğum öncesi hazırlıklar

Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar

Bebek Hazırlıkları: Bebek Odası Hazırlıkları 

Bebeğiniz için mutlaka bir dönence alın.. neden mi? Gaz sorunundan kurtulmak için.. mutlaka okuyun!!

ya da hafta hafta hamilelik hafta hafta hamilelik hafta hafta hamilelik

Bebek Hazırlıkları ile ilgili tüm yazılar için tıklayın

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 17 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 17 Haftalık Gebelik gebelik ultrason görüntüleri

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi https://www.annesininmelegi.com’dur. 

Kullanıcılar kişisel kullanım için site içeriğini bilgisayarlarına indirebilir veya kopyalayabilir. Bu izin, indirilen veya kopyalanan içerikle alakalı her tür kaynakça, telif veya sahiplik bilgisinin korunduğu durumlarda geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğinden aldıkları her kopyaya bu bilgiyi dahil etmek zorundadır. ultrason görüntüleribebeklerde gaz sancısı nasıl giderilir hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik

Kullanıcılar site içeriğine ekleme veya içerikte bir değişiklik yapamaz. Site içeriği kullanıcılar tarafından dağıtılamaz, pazarlanamaz, yayınlanamaz ve tekrar basılamaz. Kullanıcıların yukarıda sayılanlardan herhangi birini yaptığı durumlarda, annesininmelegi.com ve üçüncü kişi ve kurumlar hukuksal yollara başvurma haklarını saklı tutar.

https://www.annesininmelegi.com

1 Yorum

  1. Bu hafta artık bebeğin annesinin kalp atışlarını duymaya başladığını bir yazıda okumuştum.Anne karnında bebeklere uyarıcı seslerin gelişimlerinde önemli rol oynadıklarını.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz