fbpx

Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar


Bebek / Çocuk / Bebek Hazırlıkları

Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için gerekli herşey

Vera’nın aramıza katılmasından sonra bazı bebek hazırlıklarına yönelik yazılarımı toparlamak aylar aldı. Evet Vera tam 6 aylık oldu.

Beni tanıyanlar benim için tembel kelimesini kullanmaz ama iki çocuklu hayatla tanışıp, aylarca ev hapsi geçirmiş olan benim için:  -Çok çalışkandır ama iki çocuğuna hiçbir yardım almaksızın baktığından biraz yıprandı ve çok çalışsa da bazı şeylere yetişemiyor.. diyebilir.. Umarım ben polyannacılık oynamıyorumdur. yeni annenin ihtiyaçlar, annelik hazırlıkları

Gözünüzü korkutmak istemem ama iki çocuklu (bebekli) hayat epeyce zor. Evinizde bir çocuk varken ikinci bebek için hazırlık yaparken mutlaka çok planlı olmalısınız, tüm detayları düşünerek bebek hazırlıklarını tamamlamalısınız. Sizi temin ederim ikinci doğduğunda hiçbirşey için vaktiniz olmayacak. Aylarca iki çocukla hareket edemedim sokağa bile çıkamadım. Doğrusu bunun sebebi lohusalık hormonlarının da etkisiyle, iki çocukla sokağa çıkarsam halledemem başedemem korkusunu yoğun bir şekilde yaşamamdı. Dışarı adım attığımda gereksiz bir korku olduğunu farkettim ama iki çocukla sokağa çıkayım diye düşündüğümde hala endişeleniyorum..BEBEk hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazır

Meşhur bir bebek listem var diyerek birkaç farklı başlıkta bebek hazırlıkları için yazılar yazmıştım.  Her yeni bebek haberinde, bebek bekleyen arkadaşlarımla ilk paylaştığım şey bu benim meşhur liste. Sitede bu detayı okuyan değerli takipçilerimizde yorum yoluyla listemi isteyip, teşekkürlerini iletince çok mutlu oluyorum. Yorumlarınız, dönüşleriniz bizim için çok değerli. BEBEk hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları 

Ben bebek hazırlıklarını üçe ayırdım, doğum öncesi hazırlıklar, anne ve bebek bakımı ve bebeğin yaşam alanının düzenlenmesi için ihtiyaçlar.

Eğer bebeğini anne sütü ile büyütmek istiyorsan, bence bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlık annelerin göğüs ucu yaraları oluşmaması için hamileliğinin son 2 ayında göğüs ucu kremini düzenli kullanarak emzirmeye hazırlanmasıdır. Listedeki ürünleri kısa sürede ya da ihtiyaç duydukça alabilirsin. Fakat hamileliğinde göğüs ucu bakımını ihmal edersen ağrılı göğüs ucu yaraları ile zor zamanlar geçirebilirsin. Önerdiğim Mumsy Natural Kremi kullanarak önlem alabilirsin. Ya da ihmal edip göğüs ucu yaraları ile tanıştıysan krem ve losyon önerimi hemen kullanmaya başlamalısın.

gögüs ucu yarasına ne iyi gelir göğüs ucu yarası için krem emziren annenin göğsünün yara olması emziren annelerin göğsündeki yara nasıl geçer emziren annelerin gögüs ucu yaraları nasıl geçer emzirirken gögüslerin yara olmaması için gögüs ucu yarasi emziren memede yara bebek emzirirken memenin yara olması gögüs yarası emzirirken gögüs yarası nasıl geçer meme ucu yarası nasıl geçer gögüs ucu yarası emziren annenin gögüs yarası nasıl geçer meme ucu yarası nasıl gecer emzirme gögüs yaraları emzirirken memede çatlak emziren anne göğsünde yara göğüs ucu yarası  gögüs yaraları nasıl geçer emziren anne memede çatlak emzirme sonrası memede yara emziren annede memede çatlak meme yara emzirme döneminde memede yara emzirirken memede oluşan yaralar meme başı çatlak meme ucuna emzirmede memede çatlak tedavisi göğüs çatlağına ne iyi gelir gögüs ucu yaralari gögüs çatlagina ne iyi gelir bitkisel gogus ucu yaralari göğüs ucu çatlaması gögüs ucu kremi tavsiye gögüs ucu çatlakları nasıl geçer gögüs ucu yaraları gögüs ucu yarası için gögüs ucu yarasına ne yapılmalı ilk emzirmede yara olmaması için emziren annenin gögüs ucu yarası bebek emzirirken gögüs ucu yarası göğüs ucu yara meme ucu yara kremi meme ucu çatlaklari gögüs ucu yara gögüs yarasi icin krem göğüs ucu yarasi meme ucu catlamasi gögüs uçları yaralarına ne iyi gelir emziren anne meme ucu gogus ucu yara kremi gögüs yaraları için kremler gögüs ucu yaraları için ne yapılmalı gögüs yaralarına iyi gelen kremler göğüs ucu yaralari meme ucu yara  gögüs ucu catlakları icin emziren annede gögüs yaraları göğüs ucu yaraları meme catlaklari göğüs ucu çatlak göğüs ucu yarası nasıl geçer emzirirken gögüs yaraları doğum sonrası memede çatlak gögüs yarasına ne iyi gelir meme basi catlaklari emziren annelerin gögüs ucu yarasına ne iyi gelir meme catlagina ne iyi gelir gögüs ucu çatlakları için ne yapmalıyız gögüs ucu yaraları için krem gögus ucu catlaklari ne zaman geçer gögüs ucu yarası için krem emzirirken göğüs ucu yarası gögus ucu catlaklari gögüs ucu yaraları ne zaman geçer meme ucu yarasına ne iyi gelir  meme yaraları göğüs çatlağı kremi göğüs çatlaklarına ne iyi gelir gögüs ucu yaraları için emzirme döneminde gögüs yarası gögüs ucu yarası nasıl iyileşir  meme başı çatlağı  meme çatlaklarına ne iyi gelir gögüs ucu yarası nasıl geçer gögüs ucu catlakliklari meme ucu çatlaması gögüs ucu yarası nasıl düzelir gögüs ucu yarasi kadınlar kulübü en iyi meme ucu kremi emzirirken meme ucu gögüs çatlakları için ne yapmalıyız dogum sonrası gögüs yaraları emzirme memede yara dogumdan sonra gögüs yaraları meme ucu yarasina ne iyi gelir emzirmede memenin yara olması meme yarasi meme ucu yarıkları

Bebeğinizin pişik olmaması için bazı önerilerim var: Her beslenmeden sonra bebeğinizin bezini değiştirin. Bebeğinizin alt temizliğini mutlaka pamuklu bir bez, sadece pamuk içeren temizlik mendili yahut saf pamuk ve saf su ile yapmanızı öneririm. Bebeğiniz kaka yaptığında, poposunu temizlik mendilleri ile temizlemek yerine, bebeğinizin poposunu sabun içermeyen bir temizleyici ve su ile yıkayarak temizleyin. Bebeğinizin altında asla kaka bırakmayın. Yenidoğanın kakasını yaptığını farketmemek imkansız, sıvı kaka yaptığından mutlaka kaka yaptığını duyacaksınız. Meleğinizin poposu asla kakalı kalmamalı, henüz uykuya daldı, şimdi uyandırmayayım, azıcık uyusun demeyin.

Kız bebeklerin poposunu temizlemek için önden arkaya temizlik yapmalısınız. Popodaki kakayı bebeğinizin cinsel organına taşımamalısınız.

Erkek bebekler için pipi ile birlikte testis altını da temizlemeli, kakası cinsel organlara taşınmadan temizlik yapılmalı.  Bebeğinizin bezini açar açmaz olası çiş taarruzu için bezi açtıktan sonra hemen geri örtmelisiniz. Temizlediğiniz poposunu ıslak ıslak bağlamamalısınız, havalandırarak(bunun için birkaç bakım örtüsünü gözden çıkarın) poposunun kuru kalmasını sağlayın. Poposunda kaka yüzünden oluşmuş bir kızarıklık söz konusuysa pişik kremi kullanarak bezini bağlayın.Temizliği tamamlar tamamlamaz bezleyip popoyu kapatmak yerine mutlaka popoyu havalandırın. Birkaç bakım örtüsü ziyan olmuş sorun değil yeter ki azap dolu pişikten korunsun.

Bebeğin banyo yaptırma sıklığı ile ilgili  herkes farklı bir şey söyleyecek. Aman üşür kısmına aldırmadan ben bebeklerimi her akşam yatmadan önce yıkıyorum. Mira kuşum 3 yaşında ve hala her akşam yıkanıyor. Aynı şekilde Vera doğduğu ilk günden beri yıkanıyor. Bebekler anne karnında sudaydılar ve çok rahattılar.

Banyo yapmak bebeğinize kendini güvende ve rahat hissettirecek çok önemli bir alışkanlık. Uyku rutinini oluşturmak için ise önemli bir alışkanlık. Herşey bir yana, banyo yaptırdığınız meleğiniz, günün kirinden, onu mıncıklayan öpen insanların cildinde bıraktığı salgılar ve türlü mikroplardan ancak banyo ile arınabilir. Banyo yaptırmak bebeğinizi önemli ölçüde bulaşıcı hastalıklardan korur. Ben banyonun bebeklerimde çok faydasını gördüm. Hiçbiri banyo yüzünden hastalanmadı. Bebeklerimin hastalıkları çoğunlukla sorumsuz hasta insanların temasıyla oldu. Banyo yaptırın ama bebeğinizi başkalarının kucağına çokça bırakmayın.

Sıcak döküntüleri olarak da bilinen isilik isilik isilik tedavisi isilik nasıl geçer yüzdeki isilik nasıl geçer isilik nedir isilik neden olur isilik için ne yapılır yüzde isilik isilik evde nasıl tedavi edilir çocuklarda isilik yetişkinlerde isilik çözüm yenidoğan bebekte isilik bebeklerin yüzünde isilik neden olur bebeklerde isilik neden olur bebeklerdeki isilik nasıl geçer yetişkinlerde isilik bebeklerde isilik nasıl olur bebeklerde yüzde isilik neden olur isilik ne iyi gelir 1 isilik ilacı yeni doğan bebeklerde isilik yeni doğan bebeklerde isilik nasıl geçer yeni doğan bebekte isilik nasıl geçer yeni doğan bebekte isilik neden olur 1 yenidoğan isiliği bebek isiliği 3 yeni doğan bebeklerde isilik neden olur yenidoğan isilik nasıl geçer bebek isiliği nasıl geçer 3 isilik tedavisi bebeklerde bebeklerde kafada isilik bebeklerde isilik ne iyi gelir 1 bebek isilik nasıl geçer isilik nasıl geçer bebeklerde isilik görselleri bebeğim isilik oldu bebek isilik tedavisi 1 isilik kremleri yenidoğan bebek isilik 1 bebeklerde isilik resimli bebeklerde yüzde isilik nasıl geçer bebek boynunda isilik bebek isilik ne iyi gelir isilik kremi isiliğe iyi gelen şeyler bebekler için isilik kremi isilik krem bebek yüzünde isilik nasıl geçer 4 bebeklerin yüzünde isilik nasıl geçer bebeklerde boyunda isilik bebek yüzündeki isilik nasıl geçer isilik için krem bebek için isilik kremi bebeklerde yüzünde isilik 3 bebeğimin yüzünde isilik isilik için ilaç isilik bitkisel tedavisi en iyi isilik kremi yeni doğan bebeklerde yüzde isilik isiliğe iyi gelen krem bebeklerde isilik tedavisi ve isilikten korunma yenidoğan bebeğin yüzünde isilik yeni doğan bebeklerin yüzünde isilik 4 isilige hangi krem iyi gelir 1 isilik gibi sivilce nasıl geçer ellerde isilik isiliğe iyi gelen kremler yenidoğan bebek yüzünde isilik bebeklerde isilik için krem 1 aylık bebek yüzünde isilik bebeklerin yüzündeki kızarıklık nasıl geçer bebeklerde kulak arkasında mantar isilik kremi isimleri bebeklerde cilt kuruluğu isiliğe doğal çözüm bebek deri hastalıkları 1 bebekte yüzde kızarıklık bebeklerde yüzde kızarıklık bebeklerin yüzünde kızarıklık bebeklerde yüzünde kızarıklık bebeklerde cilt kuruluğu için krem bebeklerin yanaklarında isilik isilik nasıl geçer bitkisel bebeklerin yüzünde kızarıklık neden olur bebeklerde cilt lekeleri yeni doğan bebeklerde cilt kuruluğu bebek yanaklarında isilik 1 bebek cildi kızarıklık 2 bebeklerde kuru cilt bebekte cilt kuruluğu bebeklerin yüzündeki kızarıklık 6 bebeğimin yüzünde kızarıklık var bebeklerde kulak arkası mantarı bebeklerin cildi neden kurur yüzdeki isilik gibi sivilceler nasıl geçer yeni doğan bebekte yüz kızarıklığı bebek cilt problemleri yetişkinlerde yeni doğan bebeklerde yanak kızarıklığı bebek bezi isiliği

[Makale Önerisi: Yenidoğanlarda İsilik]

Bebek Bakımı ve Banyo İhtiyaçları

 

Bebek küveti

6.cı aya kadar ihtiyaç duymadık. Biz bebeklerimizi elimizde tutarak, yahut oturur vaziyette kucağımızda yıkadık. 6. aydan 3 yaşına kadar da meleklerimizin vazgeçilmezi oldu. bebek hazırlıkları,bebek hazırlıkları 

Başlıklı havlu, bornoz

Bebekliklerinde başlıklı havlu ve ince bir tülbent çok iş görüyor, 2-3 adet edinin. 2 yaş civarı bornoz kullanmaya başladık. bebek hazırlıkları

Maşrapa

Uzunca bir süre duş başlığı yetti ama su sıcaklığını ayarlayamadığımız hallerde, sadece bebeğin kullanımına ayrılmış kova ve maşrapa lazım. bebek hazırlıkları annelik hazırlıkları

Küvet filesi

Küvet filesini oturmaya heveslendiğinde kullanmaya başladık, 5.5 ay civarı.. İlk banyosundan itibaren bebek küvetini kullanırsanız almanız lazım. Küvet filesi yerine tonlarca kolay yıkamak için alternatif süngerler, özel yıkama aparatları var.. bebek hazırlıkları, doğum öncesi anne ihtiyaçları

Banyo süngeri

Ilk 6 ay herhangi bir sünger vb. kullanmadık. 6. aydan itibaren doğal sünger kullandık. Ve sık sık süngeri yeniledik. Çok çabuk bakteri barındıracak bir malzeme.

Duş termometresi

Suyun sıcaklığını kombiniz devamlı değiştiriyorsa ki, bizde bu soruna çare bulunamadı, kesin lazım.

Kova

Ben bebeğimin ilk 3 ayında içme suyunu ısıtarak banyo yaptırdığımdan ve su sıcaklığını sabit tutmak için kovada sıcak su hazırlamanızı öneririm.bebek hazırlıkları

Şampuan

Ben bebekler için bebeğimizin cildinin PH değerini korumak üzere üretilmiş sabun içermeyen şampuanlar kullandım. Göz yakmayan, cildi kurutmayan ve kremsiz şampuanlar tercih edin. bebek hazırlıkları

Pişik kremi

Pişikten korumada ve pişik durumunda olmazsa olmaz. Yalnız hemen hergün kullanmak yerine sadece ihtiyaç dahilinde kullanmaya dikkat etmek lazım. Birçok markanın pişik kreminin içindeki çinko bir süre sonra ciltte tahriş ve soyulmaya sebep oluyor.bebek hazırlıkları, bebek hazırlıkları, pişik kremi

Bebe yağı

Bebek yağı seçerken mutlaka parabensiz ürün olup olmadığını araştırın. Piyasadaki tüm bebek yağları benim cildimde kırmız benekler çıkmasına ve kaşınmasına sebep olduğundan ben hiç bebek yağı kullanmadım.

Bebek temizleme mendili

Yenidoğan için tamamen pamuk bazlı temizleme mendili tercih edin. Yahut pamuğu ılık suyla ıslatarak nemli bir şekilde popo temizliğini yapın. Poposil, alt temizliği mendili, bebeğimi beklerken

Bebek bakım örtüsü

Yenidoğanlar, bezleri açıldığında çiş, kaka yapmayı sevdiklerinden ve özellikle ilk başlarda sıvı kaka yaptıklarından mutlaka alt temizliği esnasında bebeğinizin altına serin. Olmazsa olmaz…bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları

Tırnak makası

Çıtçıt ve makası birarada almanızı öneririm. Bebek çıtçıt tırnak makası ile daha rahat ediyor insan. Yenidoğanın ilk bir ay tırnaklarını kesmeyiniz. bebek hazırlıkları,anne bebek ihtiyaçları 

Bebek Kulak pamuğu

Steril nemli bir bezle kulak temizliğini yapabilirsiniz. Çok önermemekle beraber kulak pamuğu kullanacaksanız, bebekler için özel emniyetli kulak pamuğu almanızı öneririm. bebek hazırlıkları, bebek beklerken yapılan hazırlıklar

Bebek Fırça ve tarak seti

Beğendiğiniz yumuşak bir set alabilirsiniz

Bebek Burun aspiratörü

İlk biray kullanımı önerilmez. Burun temizliği için elinizde altında olması gereken bir ürün. Hastalık dönemleri için O… edinmenizi öneririm. bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları 

Biberon

Bebeğinizi emzirmekle ilgili ciddi sorunlar ile karşılaştıysanız, önce kaşık biberonları deneyin. Lütfen hastaneye biberon ile gitmeyin. Biberon ile sütünü verelim diyenlerin önerilerini hemen kabul etmeyin. Biberon ancak işe başladığınızda yahut siz bebeğinizin yanında olmadığınız görece büyüdüğü zamanlarda tercih edilmeli. Biberon seçimi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bebek Biberon fırçası

Biberon kullanımı, bebeğinizin memeden kopmaması için ilk zamanlar önerilmez, eğer kullanmak durumundaysanız, biberon fırçası almayı unutmayın.

Emzik kutusu ve zinciri

Ben her iki bebeğimde de emzik kullanmadım. Emziğin bebek için tonla zararı olmakla beraber, daha az ağlaması, daha kesintisiz uyuması gibi getirileri de var. Seçim sizin, damak yapısının bozulması ve bebeğimin anne memesini reddetmesi riskini ben almadım. Bu konuda görüşleri dinleyin ama kararı siz hislerinizle verin. Bu dünyada kesin doğru diye birşey yok.

Emzik

Bulunduğu aya uygun seçimler yapmak gerekir. Emziklerde damaklı, damaksız, free flow gibi birçok seçenek var. Biz kullanmadığımız için en iyisi hangisidir bilmiyorum. Fakat arkadaşımın bebeği alıştığı emzik dışında başka tip emzik kabul etmiyordu. Bu sebeple aynı marka ve özellikteki emzik için gece yarısı nöbetçi eczaneleri tek tek gezdik.  Doktorunuzun önerilerini mutlaka alın.

Termos

Bebeğinize mama yapmak için yanınızda kaynamış soğutulmuş su taşımak için gerekir.

Ateş ölçer

Ben kulaktan ölçüm yapan bir ateş ölçer edindim. Doktorumuz kızıl ötesi bir ateş ölçer kullanıyor  ve çok kolaylıkla ateşimizi ölçüyor. Kulaktan ateş ölçer ya da kızıl ötesi ateş ölçer almanız bence şart değil, uygun fiyatlı bir çubuk ateş ölçerde iş görüyor. Ben kızlarımıb ateşini kulaktan ölçsemde gene de çubuk ateş ölçer ile  sağlamasını ağız içinden yapıyorum.

Sterilizatör

Emzik, biberon kullanımında mutlaka edinilmesi gerekiyor. Yüksek ısıda bebeğinizin eşyalarını steril ederek, pamukçuk vb. sorunlardan kurtulabilirsiniz. Aman ne saçma alet, ben kaynatır hallederim diyebilirsiniz. Bende kaynatarak başladım, baktım hiçbir şeye yetişemiyorum, koşa koşa aldım.

bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek h

 

Yeni Annenin İhtiyaçları ve Bakım Önerileri

 

Önü açık gecelikler

Önü düğmeli en az 3 adet gecelik veya sezeryan yaranız yoksa; 3 adet önü düğmeli pijama seti

Göğüs Pedi

İlk süt vermeye başladığınız zamanlarda öncelikle göğüs kalkanı kullanmanızı ve göğüsünüzü havalandırmanızı tavsiye ederim. İlerleyen zamanlarda, en ince ve selüloz içermeyen göğüs pedlerini tercih edin.

Göğüs Kremi

Doğumdan en az bir ay evvel  e vitamini kapsüllerinizi ve  göğüs ucu kreminizi kullanın, baş ucunuzdan ayırmayın.

Emzirme Sütyeni

En az 4 adet, balensiz, pamuklu malzemeden üretilmiş olanları tercih edin.

Göğüs Pompası |Anne Sütü Sağma Makinesi
Göğüs Ucu Koruyucu

Yara olan göğüs ucunuzun kıyafetlerinize sürtünerek daha fazla acımasını önlemek için şart bir ürün

Göğüs Ucu Kalkanı

Göğüs kalkanı anlamsız fiyatına ve garip görünüşüne rağmen, ilk satın alınıp kenara konulması gereken ürünlerden, emziren annenin ilk dönemde göğüs uçlarının yara olmasını önlemek için göğüs uçlarınızın havalanması için gereken çok önemli birkaç adet alınması gereken bir ürün.

Hamile Çatlak Kremi

Ben hamileliğim boyunca çatlak kremi kullandım ama hamilelikten sonra bırakmamak gerekiyor, çünkü doğumdan sonra ani kilo vermek çatlaklara sebep oluyor ve doğumdan sonra da özellikle devam edilmesi gerekiyor. Paraya kıyın ve çatlak kreminizi satın alın. Zeytin ve badem yağı gibi ürünleri önermem, bir çok yağ tüylenmeyi artırıyor. Hamilelikte çatlak sorununu önlemek ile ilgili yazımı okuyun

Atılabilir iç çamaşırları

Özelllikle hastanede kanama dolayısıyla sık sık çamaşır değiştirme ihtiyacında çok lazım. Özellikle sezeryan yaralarında geniş kocamanları çok işe yarıyor.

Hijyenik pedler

Doğum sonrası 40 gün sürebilen kanama sebebiyle elinizin altında bol bol olmalı.

Göğüs ucu temizlik mendili

İlk doğumumda kullandım. Sonra göğüs ucu temizliği için sadece kaynatılmış ılıtılmış su kullandım. Göğüs ucunu asla sabun ve benzeri temizleyici ürünlerle temizlemeyin. Banyo da dahi. yenidoğan bebek hazırlıkları, bebek hazırlıkları, anneler için ihtiyaçlar 

Süt poşeti

İlk zamanlarda bebeğinizin ihtiyacından fazla sütünüz olabilir. Kaldı ki bebeğiniz emdikten sonra göğüslerinizi boşaltarak daha fazla süt üretimi için göğüslerinizi sağmalı ve sağdığınız sütü BPA içermeyen süt poşetlerinde saklamalısınız.

Bebek Eşyaları Taşıma Çantası

Çok gözlü bir çanta hatta mümkünse içerisinde sıvıları taşımak için su geçirmez özellikle ayrı gözler olanları tercih edin. bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları 

 

Bebek Hazırlıkları: Bebek Odası Hazırlıkları

Bebek Odası hazırlıklarınız için önerilerimize gözatın

Devamını oku

Bebek Hazırlıkları: Doğum Öncesi Hazırlıklar

Bebeğinizin doğumu öncesi mutlaka edinmeniz gereken ihtiyaçlarla ilgili aklınıza takılan tüm başlıklar bu yazıda

Devamını Oku

 

 

 

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi annesininmelegi.com’dur. 

Kullanıcılar kişisel kullanım için site içeriğini bilgisayarlarına indirebilir veya kopyalayabilir. Bu izin, indirilen veya kopyalanan içerikle alakalı her tür kaynakça, telif veya sahiplik bilgisinin korunduğu durumlarda geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğinden aldıkları her kopyaya bu bilgiyi dahil etmek zorundadır.

Kullanıcılar site içeriğine ekleme veya içerikte bir değişiklik yapamaz. Site içeriği kullanıcılar tarafından dağıtılamaz, pazarlanamaz ve tekrar basılamaz. Kullanıcıların yukarıda sayılanlardan herhangi birini yaptığı durumlarda, annesininmelegi.com ve üçüncü kişi ve kurumlar hukuksal yollara başvurma haklarını saklı tutar.

 

Tarihe Notlar: Bu yazının üzerinden hayli zaman geçmiş... Listeyi gözden geçirdim, devrik cümleleri düzeltmeye çalışıp, yeni nesil ürünlerden bahsettim. Şimdilerde yeni bir tatlı telaşımız var... Malum teyze oluyorum:). 15.01.2019

Esra 🙂 -

Comments

 1. Merhaba! Yazılarınızı ilgiyle okuyorum. Kapsamlı bebek listenizi benimle de paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

  • Annesinin Meleği Says: Aralık 22, 2018 at 4:45 pm

   Merhaba Damla,
   Güzel yorumun için teşekkürler. Bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim. e-posta adresine bebek hazırlıkları alışveriş listemi ilettim. Bebeğin için alacağın birkaç temel eşya dışında hiç bir şey için aceleye gerek yok bence. En önemli hazırlık emziren annelerin meme uçlarını emzirmeye hazırlamak üzere göğüs ucu çatlak kremine başlaması ki, her eksiği telafi edebilirken maalesef bu konuda zamanı geri saramadığımız için emziren anneler meme ucu yaralarından çok bunalıyor. Bir kısmı maalesef emzirmeyi bırakıyor, göğüs ucu yaraları yüzünde hızla sütleri azalıyor ve kesiliyor. Umarım gerekli tedbirleri alarak keyifli bir emzirme dönemi geçirirsin. Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir? Göğüs ucu yarası nasıl tedavi edilir? yazıma mutlaka göz at! Sevgiler.

 2. Ayşegül Says: Ekim 22, 2018 at 1:20 pm

  Merhaba, yazılarını tekrar tekrar okudum. Çok güzel ve bilgi verici. Lütfen benimle de listenizi paylaşır mısınız?

  • Annesinin Meleği Says: Ekim 28, 2018 at 1:45 am

   Merhaba Ayşegül,

   Güzel yorumun için çok teşekkürler 🙂 E-posta adresine bebek hazırlıkları listemi ilettim. Emailimde de bahsettiğim gibi anneler için en önemli hazırlık göğüs ucu çatlaklarına yönelik hazırlık. Henüz hamileyken göğüs uçların için gerekli bakımı yapmanı öneriririm. Umarım listemden ve önerilerimden faydalanırsın. Bebeğiniz sağlıkla kucaklaman dileklerimle, sevgiler.

 3. Merhaba, yazılarınız için çok teşekkür ederim. Hem aydınlatıcı hem yardımcı ve işe yarar. Excel listenizi bende rica edebilir miyim? Sevgiler

  • Annesinin Meleği Says: Eylül 29, 2018 at 2:41 pm

   Merhaba Gamze,

   Güzel yorumun için teşekkürler, yardımcı olabildiğini harika bir duygu. Çok teşekkür ederim ve rahat bir hamilelik sonrası bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. e-posta adresine güvenilir bebek markaları önerilerimi ve bebek hazırlıkları alışveriş listemi ilettim. Bebeğini anne sütü ile büyütürken meme çatlakları ile uğraşmamak için mutlaka göğüs ucu çatlaklarına ne iyi gelir yazıma da göz atmanı öneririm. Göğüs ucu çatlakları yüzünden emzirmeye ara vermemek için hamileliğinde göğüs ucu çatlak kremi kullanmaya başlamanı öneririm. Aksi halde maalesef çoğu anne meme çatlakları yüzünden çok kötü zamanlar geçiriyor. Sevgiler

 4. Yazılarınızı okurken çok keyif aldım samimi bir dille yazılmış. Göğüs ucu bakımı için önerdiğiniz ürünü daha önce hiç duymamıştım evet belki birçok konuda bilgisiz olabilirim, özellikle hangi markaları tercih etmeliyim, bebeğimin cildine ne iyi gelir vb. Bunun için Harika bir listeniz olduğunu ve bunu severek paylaştığınızı öğrenmek beni çok mutlu etti 🙂 Rica etsem bana da gönderir misiniz?

  • Annesinin Meleği Says: Eylül 9, 2018 at 8:59 pm

   Çok teşekkürler Ayşe,
   Yazılarımı beğenmene çok sevindim. Tebrik eder, bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. E-posta adresine bebek alışverişi listemi ilettim. Listede önerdiğim güvenilir markalarıda göreceksin. Bebek hazırlıklarını yapan hamileler için en önemli önerim emzirmeye hazırlanmak için göğüs ucu çatlak kremini hamileliğin son 2 ayında kullanmaya başlamak. Göğüs ucu çatlak kremini hamileliğinde kullanmaya başlarsan göğüs ucu çatlakları ile uğraşmazsın. Göğüs ucu çatlaklarına ne iyi gelir yazıma mutlaka göz at. Sevgiler

 5. merhaba
  listenizi paylaşmanız çok güzel rica etsem mail atabilir misiniz?

  • Annesinin Meleği Says: Eylül 9, 2018 at 9:01 pm

   Merhaba Tuba,
   Tebrik eder, bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. E-posta adresine bebek alışverişi listemi ilettim. Listede önerdiğim güvenilir markalarıda göreceksin. Bebek hazırlıklarını yapan hamileler için en önemli önerim emzirmeye hazırlanmak için göğüs ucu çatlak kremini hamileliğin son 2 ayında kullanmaya başlamak. Göğüs ucu çatlak kremini hamileliğinde kullanmaya başlarsan göğüs ucu çatlakları ile uğraşmazsın. Göğüs ucu çatlaklarına ne iyi gelir yazıma mutlaka göz at. Sevgiler

 6. merhaba, sitenizi çok beğendim dolu dolu 🙂 rica etsem listenizi bana da gönderebilirmisiniz? teşekkürler

  • Annesinin Meleği Says: Temmuz 23, 2018 at 9:08 pm

   Merhaba Cansu,

   Meleğinle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim. Kıymetli hissettiren güzel yorumun için teşekkürler. Email adresine ilettiğim bebek alışverişi hazırlık listemde pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum.

   Eğer bebeğini anne sütü ile büyütmek istiyorsan, bence bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlık annelerin göğüs ucu yaraları oluşmaması için hamileliğinin son 2 ayında göğüs ucu kremini düzenli kullanarak emzimeye hazırlanmasıdır. Listedeki ürünleri kısa sürede ya da ihtiyaç duydukça alabilirsin. Fakat hamileliğinde göğüs ucu bakımını ihmal edersen ağrılı göğüs ucu yaraları ile zor zamanlar geçirebilirsin. Önerdiğim kremi kullanarak önlem alabilirsin. Ya da ihmal edip göğüs ucu yaraları ile tanıştıysan krem ve losyon önerimi hemen kullanmaya başlamalısın. Göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı henüz okumadıysan, doğumundan önce mutlaka gözat: “Göğüs ucu bakımı ve göğüs ucu çatlaklarına ne iyi gelir?” yazımı okumak için tıkla!

   Sevgiler.

 7. Büşra Şen Says: Haziran 21, 2018 at 2:52 am

  Yazınız çok işime yaradı emeğinize sağlık. Rica etsem detaylı listeyi bana da atabilir misiniz ☺

  • Annesinin Meleği Says: Haziran 27, 2018 at 12:21 am

   Merhaba Büşra,
   Email adresine bebek alışverişi listemi ve marka önerilerimi ilettim. Bence bebek hazırlıklarının en önemli parçası göğüs ucu yaralarına karşı önleyici bakımların yapılması. Sadece anne sütü ile bebeğini beslemek isteyen annelerin konforu için göğüs ucu bakımına hamileliğinin son 2 ayında başlaması gerekiyor. Doğumundan önce mutlaka göğüs ucu yaraları nasıl önlenir ve tedavi edilir ile ilgili yazımı okumalısın.
   Sevgiler.

 8. Merhaba,yazmış olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler. İnşaallah yazab bebeğimi bekliyorum. Rica etsem bahsetmiş olduğunuz derli toplu alışveriş listenizi benimle de paylaşabilir misiniz? Çok teşekkür ederim şimdiden, çoçuklarınız ve sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu hayat dilerim..

 9. Ayşegül Says: Ocak 25, 2018 at 9:47 am

  Merhaba, yazılarınız hala güncel ve işe yarar teşekkür ederim. Excel listenizi bende rica edebilir miyim? Sevgiler

  • Annesinin Meleği Says: Ocak 26, 2018 at 12:49 am

   Merhaba Ayşegül,
   İkinci çocuk ve yeni dünyaya gelen yeğenimle güncel kalmaya devam ediyorum. e-posta adresine anne bebek ihtiyaçları ile doğum öncesi hazırlıklarında gerekli alışveriş kalemlerini ve güvenilir marka önerilerimi ilettim. Sevgiler

 10. Merhaba, öncelikle yazmış olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler, 32 haftalık hamileyim ve beni bir çok konuda çok güzel ve doğru yönlendirdiniz:) Hastaneye götürmek için anne&bebek için hazırladığınız listeyi iletebilir misiniz rica etsem? O zaman bu konu da da eksik birşeyim kalmayacak şimdiden hazrılayıp rahat edebilirim diye düşünüyorum:)

  • Annesinin Meleği Says: Ocak 12, 2018 at 11:26 pm

   Merhaba Melis,

   Tebrikler. Bebeğini sağlıkla kucaklamanı diliyorum. Yazılarımı beğenmene ve sana yardımcı olduğumu aktarmana çok sevindim, beni mutlu ve motive eden güzel yorumun için teşekkürler. E-posta adresine kapsamlı bebek alışverişi listemi ve bebek ürünlerinde önerdiğim güvenilir markaları ilettim. Bebeğini anne sütü ile büyütmeye kararlıysan, doğumundan önce mutlaka emzirme hazırlıkları ve göğüs ucu yaraları için alabileceğin önlemleri anlattığım yazıma göz atmalısın.
   Sevgiler

 11. Merhaba. Benim bir sorum olacaktı. Tavsiye ettiğiniz göğüs ucu kremini alabileceğimiz bir internet sitesi veya almamız gereken ürünün bir görseli mevcut mu? Açıkcası internette kafam karıştı. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

 12. gamze fidan Says: Ekim 1, 2017 at 9:27 pm

  Merhabalar, listenizden bende yararlanmak isterim. Rica etsem benimle de paylaşır misiniz?

  • Annesinin Meleği Says: Ekim 2, 2017 at 10:06 pm

   Merhaba Gamze,
   e-posta adresine anne ve bebeğin ihtiyaçlarına yönelik hazırladığım bebek alışverişi listesini ilettim. Bebek hazırlıkları excel listemde deneyip memnun kaldığım güvenilir bebek ürünleri markalarını da bulabilirsin.
   Sevgiler.

 13. Merhaba Excel listenizi benimle paylaşabilirmisiniz

  • Annesinin Meleği Says: Eylül 28, 2017 at 10:48 pm

   Merhaba Merve,
   Hamileliğini sağlıkla ve keyifle sürmeni dilerim. e-posta adresine bebek alışverişi listesini ilettim. Anne ve bebeğin ihtiyaçlarına göre hazırladığım bebek hazırlıkları excel listemde bebek ürünlerinde deneyip memnun kaldığım markaları da bulabilirsin.
   Sevgiler.

 14. Merhaba, oncelikle bilgiler icin tesekkurler. Secimlerinizi oldukca merak ediyorum. Listenizi paylasabilirseniz cok sevinirim. Emeklerinize saglik…

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 3, 2017 at 10:05 pm

   Merhaba İrem,
   Memnuniyetle iletirim 🙂 Meleğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. E-posta adresine ilettiğim doğum hazırlıklarına yönelik bebek hazırlıkları listesinde pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor.
   Doğumundan önce göğüs ucu bakımı ile ilgili Göğüs ucu yaralarına ne iyi gelir? yazımı mutlaka okumalısın
   Aklına takılan tüm konular için bize yaz..
   Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim.

 15. Merhaba,
  Paylaşımlarınız için teşekkürler.
  Malum listenizi ben de rica edebilir miyim.

  • Annesinin Meleği Says: Haziran 5, 2017 at 12:30 am

   Ben teşekkür ederim

   Bebek hazırlıkları excel listemi e-posta adresine ilettim. Listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.
   Meleğini sağlıkla büyütmeni dilerim.
   Bu arada doğumundan önce mutlaka göğüs ucu yaralarına nasıl önlem alacağını anlattığım yazıma göz atmalısın!

 16. Ben de excel listenizi alabilir miyim lütfen

  • Annesinin Meleği Says: Şubat 22, 2017 at 10:12 pm

   Merhaba Eslem,
   Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim. e-posta adresine ilettiğim bebek ihtiyaçları excel listesinde, anne sütü sağma makinesinden pişik kremine, hastane çantası hazırlıklarından, bebeğinize uygun evinizi nasıl düzenlerseniz önerilerine ve anne sütünü önemseyen sitemizin emzirme sürecinde anneye destek yardımcı ürünlere kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Ayrıca listede anne ve bebek ürünlerinde güvenilir marka önerilerimi bulabilirsin. Umarım bebek ihtiyaçlarına yönelik hazırladığım listem sana yardımcı olur.
   Sevgiler

 17. Listenizi ben de merak ediyor ve istiyorum:) Özellikle okuduğum bir postunuzdaki bebek arabasının markasını da merak ettim:)
  Teşekkürler..Faydalı bilgiler için de..

  • Annesinin Meleği Says: Şubat 8, 2017 at 9:17 pm

   Merhaba Betül,

   e-posta adresine ilettiğim bebek hazırlıkları alışverişleri için hazırladığım doğum öncesi bebek ihtiyaçları listemde emzirme ürünlerinden bebek ve anne bakımı için gerekli ihtiyaçları, bebek odası detaylarından bebek cilt bakım ürünlerine kadar birçok detay ve güvenilir bebek markaları önerilerimi bulabilirsin. Iki bebeğimzde de severek kullandığımız bebek arabasının markasını da bulabilirsin. Rahat bir hamilelik sonrasında bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim.
   Sevgiler

 18. Merhaba meleklerin annesi, yazilarinizin çoğunu merakla okudum .Ben de kısa bir süre sonra anne olacağım inşallah. Yazilarinizda verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. İlk kez anne olacak biri için oldukça kafam karışık, şu meşhur listenize ihtiyacım var. Çok teşekkürler

  • Annesinin Meleği Says: Ocak 23, 2017 at 9:22 pm

   Merhaba Nuray,
   Güzel sözlerin için teşekkürler. Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim.
   email adresine ilettiğim bebek ihtiyaçları alışveriş listesinde pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum.
   Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.
   Meleğini sağlıkla büyütmeni dilerim.

 19. Pınar G Says: Ocak 9, 2017 at 12:32 am

  Merhaba,

  Öncelikle böyle güzel detaylı bir site hazırladığınız için sizi tebrik ediyorum. Meşhur listenizi bende rica edebilir miyim lütfen? Sevgiler…

  • Annesinin Meleği Says: Ocak 10, 2017 at 10:07 pm

   Merhaba Pınar,
   Site ile ilgili güzel yorumun için çok teşekkür ederiz. e-posta adresine bebek hazırlıkların için marka önerilerimi ilettim. Keyifli geçen bir hamilelik ve sağlıkla kucaklayacağın bebeğinle güzel bir ömür dilerim. Bebeğine mutlaka anne sütü ver ve emzirme ile ilgili konular için lütfen göğüs ucu bakımı yazımıza doğumundan önce göz at. Emzirme hazırlıkları ve göğüs ucu bakımı yazısı için tıkla!
   Sevgiler.

 20. Merhaba bende ilk bebegini bekleyen bir anne adayiyim. Gerek anne icin gerwkse bebek icin lazim olan seyler hakkinda cevden turlu fikirler veriliyor ancak herkesin verdigi fikirlerle kafam tamamen karisti malum herkesin verdigi fikir yasadigi zorluk-kolaylik derecesine gore degisiyor. Benim tum bu fikirlerin bi listede toplanmis haline ihtiyacim var meshur listenizi gonderirmisiniz

  • Annesinin Meleği Says: Aralık 27, 2016 at 10:24 pm

   Merhaba Nezahat,

   Bebeğini beklerken herkes destek vermek isterken, bazen daha çok kafa karışıklığına sebep oluyor haklsın. Deneyimlileri kırmadan dinle elbette özellikle doğumdan sonra etrafında soracak bol insan olsun. Hatta akıl verenler lütfen gelsin birkaç işin de ucundan tutsun. Sen de o sırada azıcık dinlen. Anne adayı olarak lütfen şu yazıma göz at: Yeni doğum yapan anneye ithafen
   Bu arada, e-posta adresine bebeğini beklerken hazırlıklarını tamamlamanı önerdiğim bebek hazırlıkları ihtiyaç listemi ilettim. Bebek ve annenin ihtiyaçlarına yönelik hazırladığım bebek hazırlıkları listesinde pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Bebeklerin ihtiyaçları için saygın ve güvenilir marka önerilerimi emailinde bulabilirsin.

   Meleğinizle büyüyecek ailenizle çok güzel bir 2017 dilerim.
   Sevgiler.

 21. Merhabalar, sayenizde bircok eksigim oldugunu farkettim 🙁 Oncelikle bunun icin size tesekkur ederim. Ancak hangi marka ürün alacağıma karar veremiyorum. Arkadaşların bahsetmis olduğu meshur detaylı listenizden bende rica edebilir miyim acaba? Simdiden çok teşekkür ediyorum.

  • Annesinin Meleği Says: Aralık 6, 2016 at 10:06 pm

   Merhaba Berrak,

   E-posta adresine ilettiğim listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Güvenilir bebek ürünleri için marka önerilerimi de e-posta adresinde bulabilirsin. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.

   Sevgiler.

 22. Merhabalar,
  Faydalı ve geniş kapsamlı bir site hazırladığınız için öncelikle teşekkürler. Tecrübelerinizi dikkatle okuyorum.Hazırlıklar için araştırma yapmaya yeni başladım listenizi bana da gönderirseniz çok mutlu olurum.
  Sevgiler

  • Annesinin Meleği Says: Ekim 31, 2016 at 8:10 pm

   Merhaba Zeynep,

   annesininmelegi.com hakkında övgü dolu sözlerin için teşekkürler. E-posta adresine ilettiğim listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Güvenilir bebek ürünleri için marka önerilerimi de e-posta adresinde bulabilirsin. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.

   Aklına takılan tüm konular için bize yaz..

   Sevgiler,

   Özellikle göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı okumanızı mutlaka öneririm. Göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı okumak için tıklayınız!

 23. Özlem P. Says: Ekim 3, 2016 at 3:26 pm

  Merhaba, bundan birkaç hafta önce benimle yenidoğan ihtiyaç listenizi paylaşmıştınız hatta dosyanın ismi ‘bebisiminihtiyaçlistesi’ idi. Ben bu maili önemliler listesinde görmek için bayrakladım ama şuan ne olduysa ben tüm mail hesabımı taramama rağmen mailinizi bulamıyorum 🙁 Telefondan görüyorum aslında ama bu sefer de iletiyi açmaya çalıştığımda hata veriyor. Rica etsem bir kez daha aynı listeyi gönderebilir misiniz? İlk hamileliğim ve oldukça heyecanlıyım…

  • Annesinin Meleği Says: Ekim 4, 2016 at 11:46 pm

   Merhaba Özlem,

   Email adresine tekrar bebek hazırlıkları listemi ilettim. Umarım faydalanır ve bize güzel yorumlar bırakırsın. Sevgiler.

 24. Eda Trakya Says: Eylül 5, 2016 at 10:09 am

  İyi günler, listenizi Rica edecektim.

  • Annesinin Meleği Says: Eylül 7, 2016 at 10:22 pm

   Merhabalar,

   Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim. Email adresinize ilettiğim bebek hazırlıkları excel listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. umarım tavsiyelerimizden memnun kalırsınız. Sitemizden faydalandıysanız, lütfen bize yorum bırakın,
   sevgiler

 25. ayşe çakar Says: Ağustos 19, 2016 at 10:01 am

  Merhabalar,
  Bu kadar faydalı bir site hazırladığınız için öncelikle teşekkürler. Tecrübelerinizi dikkatle okuyup not alıyorum. 25 haftalık hamileyim hazırlıklar için araştırma yapmaya yeni başladım meşhur listenizi bana da gönderirseniz çom mutlu olurum.

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 20, 2016 at 12:26 am

   Merhaba Ayşe,

   Tebrik ederim. Güzel görüşlerini duymaktan gurur duyduk, teşekkür ederiz. Email adresine ilettiğim yenidoğan bebek hazırlıkları excel listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum.
   Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.
   Meleğini sağlıkla büyütmeni dilerim.

 26. Fatıma temiz Says: Ağustos 14, 2016 at 8:31 pm

  Rica etsem bana da listeyi gönderir misiniz

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 15, 2016 at 10:14 pm

   Merhaba Fatıma,
   Tebrik ederim, email adresine bebek hazırlıkları listemi ilettim, umarım faydalanırsın, sevgiler

 27. Merhaba listenizi benimlede paylaşabilirmisiniz.Teşekkürler

 28. Merhabalar,
  Ben de 31 haftalık hamileyim ve henüz pek bir hazırlık yaptığım söylenemez. İlk bebeğim ve kafam oldukça karışık. Bana da listenizi ve bebek arabası hakkında fikirlerinizi iletebilirseniz çok sevinirim 🙂

  • Annesinin Meleği Says: Temmuz 23, 2016 at 1:37 am

   Merhaba,
   Tebrik ederim, 31 hafta hamileliğin keyifli dönemlerinden… E-posta adresine bebek hazırlıkları listemi ilettim. Bebek arabası seçerken kolay açılıp kapanan hafif bir ürün tercih etmenizi öneririm. Ben ilk başta en pahalı en gösterişlilerden bir bebek arabası seçtim, sonra onu 3te biri fiyatına satıp, 3/1 ağırlığında kolay açılır kapanır hafif bir bebek arabasına geçtim. Bir ürüne karar vermeden önce kendi açıp kapa, taşımayı dene. Çünkü bebeğin olduğunda kucağunda bebeğin varken o arabayı açmak zorunda kalacağın çok fazla an olacak,
   Bizi arkadaşlarına tavsiye et, paylaştığımız bilgiler daha fazla insana ulaşsın!
   sevgiler

 29. esma çetiner Says: Temmuz 3, 2016 at 8:56 am

  31 haftalık hamileyim ve kafam epey karışık listeniz bana cok yardımcı olacak sanırım gönderirseniz sevinirim:)

  • Annesinin Meleği Says: Temmuz 6, 2016 at 12:49 am

   Esma’cım tebrik ederim. Bebek hazırlıkları excel listemizi email adresine ilettik. Excel içerisinde konu başlıklarına göre farklı sheetlerde farklı ihtiyaçlardan bahsediyoruz. Doğumdan önce mutlaka emzirme hazırlıkları ve göğüs bakımına yönelik yazımıza mutlaka göz atmalısın. Bebek hazırlıkları listemizden umarım faydalanırsın ve bize güzel yorumlarla dönersin.
   Bebeğine sağlıkla kavuşmanı dileriz,
   İyi bayramlar,

 30. Merhaba,

  Oğlum ve ben 25.haftamızdayız 🙂 Rica etsek bizle de paylaşır mısınız listenizi.

  Emeğinize sağlık, teşekkürler.

  • Annesinin Meleği Says: Haziran 8, 2016 at 11:14 pm

   Merhaba İdil,
   İdil ismine bayılıyorum, halen çalıştığım bölümde çok sevdiğim sevimli bir arkadaşımın ismi de İdil. Tebrik ederim. Evladını sağlıkla kucaklamanı dilerim. Sana yenidoğan bebek hazırlıkları listemi ve marka önerilerimi ilettim.
   Doğumdan önce mutlaka emzirme hazırlıkları ve göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı okumalısın. Emzirme hazırlıkları için tıkla Sevgiler

 31. Merhabalar,

  Henüz 21. haftamda 🙂 olmama rağmen yine de listesinizi heyecanla almak isterim,

  Excel listenizi gönderirseniz çok sevinirim,

 32. Merhabalar ben Burcin, tam olarak aradigim bilgileri iletmissiniz. Suan 21 haftalik hamileyim ve bir prensesim olacak. Sizden muthis listenizi rica edecegim. Cunku o kadar kararsiz ve maalesef acemiyim ki

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 6, 2015 at 2:30 pm

   Merhaba Burçin,
   Tebrikederim. Prensesinle sağlıklı bir ömür dilerim. Bebek hazırlıkları listemi emailde bulabilirsin. annesininmelegi.com sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülmekte, her güzel ve içten yorum bizi çok mutlu etmekte, yorumlarını bekliyoruz, sevgiler

   Sevgiler,

 33. Deniz dolu Says: Haziran 9, 2015 at 10:19 pm

  Merhaba değerli paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. Bende bebek arabası ve Pompa seçimlerinde marka tercihini merak ediyorum.tecrübe ile en doğru seçimi yapacağımıza inanıyorum.

  • Annesinin Meleği Says: Haziran 10, 2015 at 10:02 am

   Merhaba Deniz,

   Bebek Hazırlıkları listemi ve marka önerilerimi email adresine ilettim. Meleğini sağlıkla büyütmeni dilerim, güzel yorumlarınızı bekliyoruz, sevgiler

 34. Cok yararli bilgiler paylasiyorsunuz emeginize saglik. Bende bebegim icin hazirliklara baslicam en kisa zamanda,mail adresime listenizi gonderirseniz,bir de donence ve ana kucagi icin marka tavsiyesi yaparsaniz cok sevinirim.tesekkurler

  • Annesinin Meleği Says: Şubat 19, 2015 at 10:55 pm

   Ayça merhaba,
   Meleğini sağlıkla kucaklayıp, büyütmeni dilerim. Email adresinize ilettiğim bebek hazırlıkları listesi hayatınızı kolaylaştırırsa, mutlaka bize güzel yorumlar bırakın, arkadaşlarınıza tavsiye edin. Bizim tek motivasyonumuz güzel yorumlar… Site gönüllülük esasıyla yürütülüyor ve güzel yorumlar bizi çok mutlu ediyor.Bebeğinizin bakımı, eğitimi ile ilgili yazılarımıza da bakmanızı, doğumdan önce mutlaka göğüs bakımı gibi konuları mutlaka okumanı ve buna göre fiziken ve ruhen de hazırlanmanı öneririm. Sevgiler,

 35. yazılarınız çok hoşuma gitti gerçekten çok bilgi edindim ve keyifle okudum çok teşekkür ederim emeğinize sağlık 24 haftalık hamileyim kızımız için yapacağımız alışveriş için sizin listenize ihtiyacım var bu yazıları okuduktan sonra sizin listenizde yer alanlarıda güvenle edineceğimden şüphem kalmadı rica etsem g mailime listeyi atar mısınız? tekrar teşekkürler…

  • Annesinin Meleği Says: Şubat 19, 2015 at 11:02 pm

   Sinem merhaba,
   Güzel sözlerin için teşekkürler, sana güven verdiğimizi duymak çok gurur verici. Bir anne olarak sezgilerini dinle, hislerine de mutlaka güven, doğru, yerinde kararlar vereceksin. Seni ve eşini tebrik eder, meleğini sağlıkla kucaklayıp, büyütmeni dilerim. Email adresinize ilettiğim bebek hazırlıkları listesi hayatınızı kolaylaştırırsa, mutlaka bize güzel yorumlar bırakın, arkadaşlarınıza tavsiye edin. Bizim tek motivasyonumuz güzel yorumlar… Site gönüllülük esasıyla yürütülüyor ve güzel yorumlar bizi çok mutlu ediyor.
   Bebeğinizin bakımı, eğitimi ile ilgili yazılarımıza da bakmanızı, doğumdan önce mutlaka göğüs bakımı gibi konuları okumanı ve doğuma fiziken ve ruhen de hazırlanmanı öneririm.
   Sevgiyle kal,

 36. Hatice dogan Says: Ocak 9, 2015 at 11:33 am

  Merhabalar…
  Süper olduğunuzu öncelikle belirtmek isterim.yazılarınızı keyifle okudum.yurtdışındayım,yalnızım ve fikir alabileceğim kimse yok yanımda. Sizin listenizi ben de okumak için sabırsızlanıyorum.bana da mail atabilirseniz çok sevinirim .yardımınız için şimdiden teşekkürler…
  Guzel ailenizle mutlu bir hayat diliyorum

  • Annesinin Meleği Says: Ocak 11, 2015 at 12:01 am

   Merhaba Hatice,


   Övgü dolu sözler için teşekkürler, yanaklarım kızardı. Kocaman bir gülümseme yüzüme yayılmış şekilde yazıyorum..:D
   Meleğini sağlıkla kucaklayıp, büyütmeni dilerim.
   Bebeğinin bakımı, eğitimi ile ilgili yazılarımıza da bakmanı ama doğumdan önce göğüs bakımı gibi konuları mutlaka okumanı ve buna göre fiziken ve ruhen de hazırlanmanı öneririm.

   Sağlıkla kalın, mutlulukla kalın,

 37. Fazilet KARA Says: Aralık 15, 2014 at 2:34 pm

  merhabalar..
  öncelikle faydalı bilgiler için çok teşekkürler. ben de 5.5 aylık hamileyim, malum hazırlıklar başladı.. meşhur listenizi bende incelemek isterim..yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden çok teşekkürler..

  • Annesinin Meleği Says: Aralık 15, 2014 at 8:27 pm

   Merhaba Fazilet,

   Email adresini konrtrol eder misin? Umarım liste hayatını kolaylaştırır… Güzel yorumlarını bekliyoruz, sevgiler

 38. Saadet Yigit Says: Kasım 1, 2014 at 12:46 pm

  Merhaba bebegime neler almaliyim diye arastirmaya girmisken buldum sizi 2011 de yazmissiniz ama o kadar guncelki hersey..cook cok tesekkurler..zahmet olmazsa bende listenizi gorebilir miyim ? Cocuklarinizla saglkli mutlu uzun omurlu yillar dilerim 🙂

  • Annesinin Meleği Says: Kasım 3, 2014 at 10:01 pm

   Merhaba Saadet,


   Meleğini sağlıkla kucaklayıp, büyütmeni dilerim. Listeyi email adresine ilettim. Bu liste hayatını kolaylaştırırsa, mutlaka bize güzel yorumlar bırakın, arkadaşlarına tavsiye edin. Bizim tek motivasyonumuz güzel yorumlar… Site gönüllülük esasıyla yürütülüyor ve güzel yorumlar bizi çok mutlu ediyor.
   Bebeğinizin bakımı, eğitimi ile ilgili yazılarımıza da gözatmanızı, özellikle göğüs bakımı gibi konuları mutlaka okumanınızı öneririm.

   Sağlıkla, mutlulukla kalın,

 39. Seda TAŞHAN KARABAĞ Says: Ekim 7, 2014 at 11:15 pm

  Merhaba, bende 25 haftalık hamileyim kızım için hazırlıklara başlayacağım yazınız çok güzel olmş emeğimize sağlık rica etsem bana da e-mail atarmısınz

  • Annesinin Meleği Says: Ekim 12, 2014 at 11:35 pm

   Merhaba Seda,


   Meleğinizi sağlıkla kucaklayıp, büyütmenizi dilerim. Listeyi adresinize ilettim. Bu liste hayatınızı kolaylaştırırsa, mutlaka bize güzel yorumlar bırakın, arkadaşlarınıza tavsiye edin. Bizim tek motivasyonumuz güzel yorumlar… Site gönüllülük esasıyla yürütülüyor ve güzel yorumlar bizi çok mutlu ediyor.
   Bebeğinizin bakımı, eğitimi ile ilgili yazılarımıza da bakmanızı, özellikle göğüs bakımı gibi konuları mutlaka okumanınızı öneririm.

   Sağlıkla kalın, mutlulukla kalın,

 40. merhaba 🙂 ben de ufak ufak alışverişlere başladım kızım için ..rica etsem listenizi bana da gönderebilir misiniz…sevgiler

  • Annesinin Meleği Says: Ekim 6, 2014 at 1:16 am

   Merhaba Hale,


   İyi bayramlar, meleğiniz sağlıkla büyütmenizi dilerim. Email adresine bebek hazırlık listemi ilettim. Bebek hazırlık listemiz hayatınızı kolaylaştırırsa, mutlaka bize güzel yorumlar bırakın, arkadaşlarınıza tavsiye edin. Bizim tek motivasyonumuz güzel yorumlar… 🙂
   Sevgiler

 41. Merhaba,
  sitenizi beğenerek takip ediyorum çok faydalı bilgiler paylaşıyorsunuz. Emeğinize sağlık…

  İlk hamileliğim olduğu için deneyimlerini paylaşan annelerin yazılarını merakla okuyorum. Alışveriş listesi yapmaya çalışıyorum fakat hangi ürün?, hangi marka? bir sürü şey kafamda soru işareti olarak çoğalıyor. Sizin meşhur listenizi birde ben mail olarak alabilirmiyim?

  Teşekkür ederim,
  Sağlık ve sevgiyle kalın…

  • Annesinin Meleği Says: Eylül 4, 2014 at 12:04 am

   Merhaba Safure,

   Email adresine listeyi ilettim. Umarım faydalanırsın, güzel yorumlarını bekliyoruz, sevgiler

 42. Siteniz çok güzel, yeni anne adayı olarak bir çok yararlı bilgi edindim. Listenizi paylaşabilir misiniz acaba? Ben de gereksiz şeyler almak istemiyorum.
  Teşekkürler…

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 8, 2014 at 11:59 pm

   Merhabalar,

   Meleğinizi sağlıkla büyütmenizi dilerim. Listeyi email adresinize ilettim. Liste hayatınızı kolaylaştırırsa, mutlaka bize güzel yorumlar bırakın, arkadaşlarınıza tavsiye edin. Bizim tek motivasyonumuz güzel yorumlar… sevgiyle kalın

 43. Herkese merhaba bende beş aylık hamileyim yavaş yavaş hazırlıklara başladım ve kıyafetler konusunda biraz titizim pamuklu ve organik olmasına çok dikkat ederim, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine … adlı alışveriş sitesinden yeni doğan seti sipariş ettim çok şık özenle paketlenmiş harika ürünler geldi. Ayrıca ağız ve ter bezlerini de tavsiye ederim.

  • Annesinin Meleği Says: Temmuz 25, 2014 at 12:50 am

   Merhaba Defne,

   Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Sitemizi ziyaret edip hakkımızda bilgi edinmiş olmalısın, annesininmelegi.com’da marka tavsiyeleri yapmıyoruz, reklamlara izin vermiyoruz, bu sebeple yorumunda bulunan markayı ve web adresini silmemizin sitenin yayıncılık ilkeleri doğrultusunda olduğunu belirtmek isteriz. Sevgiler

 44. Merhaba.. Kızımıza kavusmamıza 2,5 ay kalmış olmasına ragmen hiçbir hazırlık içine girmemiş ve kafası karmakarışık olan bu anne adayınada yardımızı rica etsem 🙂 3 bölüme ayırmış oldugunuz listeyi hatta markalarıyla birlikte göndermeniz mümkün mü? Şimdiden tskler.. Sevgiler..

  • Annesinin Meleği Says: Temmuz 22, 2014 at 9:32 pm

   Merhaba Esin,

   Marka önerilerimin de olduğu bebek hazırlık listemi email adresine ilettim. Umarım hayatını kolaylaştırır. Endişelenme, 2.5 ay geç değil, 32. haftada hazırlıklarını yapsan yeter.. Umarım liste işine yarar, faydalandığın noktalarda bize yorumlarını bırakır mısın? Sevgiler,

   annesininmelegi

 45. Merhaba. Oğlumuza kavusmamiza az kaldı bizimde. Araştırmalar yapıp şu ürün daha iyimiş öyle diyorlar diyip eksiklerini tamamlamaya çalışıyoruz. Çok güzel heyecanlı bir Okadar da zor bir süreçmiş. Bu zor surecte Listelerinden bende faydalanabilir miyim acaba?sevgiler…

  • Annesinin Meleği Says: Nisan 27, 2014 at 11:46 pm

   Merhaba Hilal,

   Tebrikler, meleğinizi sağlıkla büyütmenizi dilerim. Bebek hazırlıkları eğlenceli ama bir o kadar da kafa karıştıcı. İşlevini bilmediğimiz bazı objeler öyle hayati ihtiyaçlar ki, bunu ancak o nesnenin hayatımızı kolaylaştırdığı anda farkediyoruz. Belki bir çok nesnenin ismini ilk defa duyacaksın.. 🙂 Göğüs kalkanı ne ola ki? Iyi de niye bu kalkanı almam lazım? İşte bu kafa karışıklığında, deneyim aktarımı çok önemli. Sağolsun, değerli deneyimli anneler bana çok yardımcı oldu. Şimdi bende aynı yardımı sağlamaya çalışıyorum.
   Bu liste hayatınızı kolaylaştırırsa, mutlaka bize güzel yorumlar bırakın, bizim tek motivasyonumuz güzel yorumlar… Site gönüllülük esasıyla yürütülüyor ve güzel yorumlar bizi çok mutlu ediyor.
   Bebeğinizin bakımı, eğitimi ile ilgili yazılarımıza da bakmanızı öneririm, özellikle, emzirme öncesi göğüs bakımı gibi konuları mutlaka okumalısınız. Göğüs ucu yaraları birçok yeni anne için çok bir sıkıntılı döneme sebep oluyor. Göğüs ucu yarasından korunmanın basit yolları var… mutlaka gözatın, sevgiler

 46. ilmiye karaoğlu Says: Mart 10, 2014 at 8:57 pm

  Ben 36 hakftalık hamileyim bir çok konuda kafam çok karışık hala alışverişi tamamlayamadım rica etsem listenizi bana da gönderebilir misiniz? Sevgiler…

  • Annesinin Meleği Says: Mart 10, 2014 at 11:38 pm

   Merhaba İlmiye,
   Tebrik ederim, artık meleğine kavuşmaya çok yakınsın, biliyorum 36 haftadan sonra günler geçmek bilmiyor.. 🙂 Meleğine sağlıkla kucaklaşmanı dilerim. Bebek hazırlık listemi email adresine ilettim. B liste sana yardımcı olursa, bize güzel yorumlar bırakır mısın? Sevgiler

 47. Bu zorlu surecte samimi desteginiz icin cok tesekkur ederiz. Emeginize sonsuz tesekkurler.

 48. Merhaba listenizi rica edebilir miyim? Ozellikle pompa tercihinizi merak ediyorum. Bir de bebek arabasi 🙂
  Cok tesekkurler.

  • Annesinin Meleği Says: Şubat 16, 2014 at 12:16 am

   Merhaba Özge
   Öncelikle seni ve eşini tebrik ederim. Sağlıkla meleğini kucaklamanı diliyorum. Uzun uzun pompa ve bebek arabası seçimleri ile ilgili düşüncelerimi email ile sana yolladım, ayrıca meşhur listemde emaile ekli, sitemiz sana yardımı dokunduysa, bize güzel yorumlar bırakman bizi mutlu edecek, içten samimi yorumlar bizim motivasyonumuz, sağlıkla, sevgiyle kal,
   http://www.annesininmelegi.com

 49. Işıl Can Says: Şubat 13, 2014 at 4:56 am

  Çok güzel yazmışsınız Esra Hanım, arada açıp açıp okuyorum yazılarınızı, hamilelikten dolayı unutkanlığa meyilli aklımla neydi neydi diyerekten tekrar tekrar okuyorum 🙂 Göğüs kalkanını da aldım şimdiden, lanolinli krem sürmeme rağmen şu an bile yarık yarık göğüs uclarım, bebek emmeye çalışınca ne kadar acıyacak kimbilir bunu düşünerek ben de kıydım paraya ve aldım koskocamanlarmış, verdiğim paraya deymiş gibi görünüyor umarım işe de yararlar.
  Son aya gelirken ayaklarım şiş şiş artık her yanım şiş ve acı içinde. allah tüm hamilelere kolaylıklar ve kolay doğumlar versin ne diyeyim. Siteniz için teşekkürler, iyi günler.

 50. ipek akpolat Says: Şubat 7, 2014 at 9:21 am

  Merhaba.Listenizi aldım, çok teşekkür ederim. Kafamda uçuşan birçok şeyi toparlama imkanım oldu sayenizde. Artık tam olarak nelere ihtiyacım olduğunu biliyorum. Herkesin faydalanması gereken bir liste 🙂 Tekrar teşekkürler.
  Ailenize, bebeklerinize ve size, sağlık, huzur, mutluluk dolu bir ömür dilerim. Saygılar…

  • Annesinin Meleği Says: Şubat 7, 2014 at 3:48 pm

   Sevgili İpek,
   Bugün birbirinden güzel yorumlar, cevaplar aldık, çok mutlu olduk, umarım faydalı olmuşuzdur, ailenizi ve sevginizi büyütecek meleğinizle sağlıklı bir hayat diliyoruz, her tür sorunuzda lütfen çekinmeden bize ulaşın,
   sağlıkla kalın,

 51. Lıstenızı rıca edebılır mıyım?

  • Annesinin Meleği Says: Ocak 20, 2014 at 10:00 am

   Merhaba Banu,

   Listeyi emailine ilettim. Umarım faydalanırsın. Bize güzel yorumlarınızı bırakmanızı rica ederiz, sevgiler

 52. blackcat Says: Ocak 16, 2014 at 4:40 pm

  Merhaba,
  İlk bebeğini bekleyen, araştırdıkça bilgi ve ürün kalabalığı içinde boğulup sonunda hiçbir şey alamadan hatta almaya karar bile veremeden ortada öylece kalan bir anne adayı olarak, yazılarınızın çok faydasını gördüm, eğer hala gönderiyorsanız; karışık kafama merhem olası umuduyla, sizden meşhur listenizi rica edecektim.
  Şimdiden çok teşekkür ederim…

  • Annesinin Meleği Says: Ocak 20, 2014 at 9:58 am

   Merhabalar,

   Tebrik ederim. Sağlıkla meleğinizi büyütmenizi dilerim. Bebek hazırlıkları gerçekten eğlenceli, bir o kadar da kafa karıştıcı. İşlevini bilmediğimiz bazı objeler öyle hayati ihtiyaçlar ki, bu noktada deneyim aktarımı çok önemli. Sağolsun, deneyimli anneler bana çok yardımcı oldu. Şimdi bende aynı yardımı sağlamaya çalışıyorum. Bizim tek motivasyonumuz yorumlarınız, bize güzel yorumlarınızı bırakın

   sevgiler

 53. Listeyi kesinlikle herkese tavsiye ediyorum, bana çok faydası oldu, çoğu şeyi listedeki ürünlerden aldım ve kafa karışıklığına neden olmadan rahat bir alışveriş yaptık, ürünleri kullandıktan sonra da deneyimlerimi paylaşıcam, liste için çok teşekkürler, umarım herkese benim gibi faydalı olur. Sevgiler…

 54. Meşhur listenizi rica edicim, zira kafası hayli karışık bir anne adayıyım, ve tesadüf ilk kızınızla kızım adaş olacaklar:)

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 5, 2013 at 12:24 am

   Merhaba Evren,

   Mira’ya sağlıkla kavuşmanı dilerim. Mira’nın bir çok güzel anlamı var, tekrarlamayacağım, eminim bu güzel ismin anlamlarını biliyorsun. ve benim dileğim meleğin tüm güzelliklere sahip harika bir hayata sahip olur. Değerli anne Mira’Nın annesi Evren, listeyi inceledikten sonra, bize değerlendirmeni iletir misin? Sayfamıza bir yorum bırakmanızı rica ederim. Yararlı olduğumuzu bildikçe çok mutlu oluyoruz, geribildirimler de bizim tek ölçütümüz, şimdiden katkınız için teşekkür ederiz. Miroş’u büyütürken neden ağlıyor, gazımı var, acaba hangi etkinliğe götürsemde hem hoşça vakit geçirip, hemde gelişse yeni şeyler keşfetse dersen, tüm bu bilgiler için gene sayfalarımıza gel. Sevgiler
   Sağlıkla, mutlulukla kalın,

   annesininmelegi.com

 55. […] Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar […]

 56. […] Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar […]

 57. […] Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar […]

 58. Harika bir yazı olmuş, hazırlık listesi mükemmel, bebek hazırlığında çok ihtiyaç duyduğum derli toplu bir liste için sonsuz teşekkürler, başarılarınızın devamını dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir