Hafta hafta hamilelik: Hamilelikte 19. hafta

0

Hamilelikte 19. hafta hafta gebelik hamilelik

(18+0-18+6 günler)

Gebeliğinizin beşinci ayına girdiniz. Bebeğinizin boyu yaklaşık iri pembe bir domates kadar..:) Bu hafta bebeğinizin boyu 22 cm. ve ağırlığı 250 gr. dır.

19 haftalık bebek üçboyutlu görüntüsü
19 haftalık bebek üçboyutlu görüntüsü

Bebeğinizin kas ve sinir sistemi gelişmeye devam ediyor. Bebeğinizin tat ve koku alma, dokunma, işitme ve görme duyuları gelişmekte. Bazı araştırmalar, bu haftadan itibaren bebeğinizin sizin sesinizi duyduğunu göstermektedir. bebeğinizle konuşup ona şarkılar söyleyebilirsiniz.

Bu haftadan itibaren bebeğinizin vücudu beyaz bir madde ile kaplanmaya başlıyor. Beyaz krem kıvamındaki bu sıvı onu, sürekli suda bulunmasının yol açtığı etkilerden koruyacaktır.

Göğsünüzün ucundaki kahverengi bölge gittikçe büyüyor. Bu kahverengilik bazılarınızda göğsünüzün yarısını kaplayabilir. Kalbiniz normalden daha fazla çalıştığı için bazen nefes almakta zorlanabilirsiniz. Göbek deliğiniz de karnınızın büyümesine bağlı olarak gittikçe düzleşiyor.

Reflü, hamilelerde çok sık görülen sorunlardan birisidir. Özellikle geceleri ortaya çıkan reflüyü önlemek için yapılabilecek en kolay şey başınız yukarıda kalacak şekilde yatmaktır. Ayrıca akşamları az yemeniz önemlidir.

Bu dönemde düşük yapma kaygısı azalırken bu kez bebeğinizin sağlığıyla ilgili kaygılar başlamış olabilir. Yine de bu dönem,

19 haftalık gebelik ultrason görüntüsü
19 haftalık gebelik ultrason görüntüsü

kaygılarınızın görece daha düşük olduğu bir dönemdir.

 

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 19 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 19 Haftalık Gebelik ultrason görüntüleri

Bebek hazırlıklarına heyecanla başlamış sevgili anneler, bu yazılarım da ilginizi çekebilir:

Bebek Hazırlıkları: Doğum öncesi hazırlıklar

Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar

Bebek Hazırlıkları: Bebek Odası Hazırlıkları 

Bebeğiniz için mutlaka bir dönence alın.. neden mi? Gaz sorunundan kurtulmak için.. mutlaka okuyun!!

ya da hafta hafta hamilelik hafta hafta hamilelik hafta hafta hamilelik

Bebek Hazırlıkları ile ilgili tüm yazılar için tıklayın

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 19 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 19 Haftalık Gebelik gebelik ultrason görüntüleri

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi https://www.annesininmelegi.com’dur. 

Kullanıcılar kişisel kullanım için site içeriğini bilgisayarlarına indirebilir veya kopyalayabilir. Bu izin, indirilen veya kopyalanan içerikle alakalı her tür kaynakça, telif veya sahiplik bilgisinin korunduğu durumlarda geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğinden aldıkları her kopyaya bu bilgiyi dahil etmek zorundadır. ultrason görüntüleribebeklerde gaz sancısı nasıl giderilir hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik

Kullanıcılar site içeriğine ekleme veya içerikte bir değişiklik yapamaz. Site içeriği kullanıcılar tarafından dağıtılamaz, pazarlanamaz, yayınlanamaz ve tekrar basılamaz. Kullanıcıların yukarıda sayılanlardan herhangi birini yaptığı durumlarda, annesininmelegi.com ve üçüncü kişi ve kurumlar hukuksal yollara başvurma haklarını saklı tutar.

https://www.annesininmelegi.com

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz