Hafta hafta hamilelik: Hamilelikte 7. Hafta

1
Anne karnında 7 haftalık gebelik anne karnında 7haftalık bebek görüntüsü Ultrasonda 7 haftalık hamilelik

Hamilelikte 7. hafta hafta gebelik hamilelik

(Hamilelikte,6+0, 6+6. günler)

Anne karnındaki 7 Haftalık Bebeğiniz,

Hamileliğinizin 7. haftasında bebeğiniz bir fasulye tanesi kadar oldu. Göz çukuru, kulak ve burun belirmeye başladı.

Bu dönemde yemek ve nefes borusu iki ayrı tüp olarak görülebilir. Kalbin sağ ve sol odacıkları oluşmuştur. Akciğer sağda ve solda olmak üzere yerini alır.

7. haftalık hamilelikte annedeki değişimler,

Bulantılarınız ve kilo vermeniz şiddetli bir şekilde devam ediyorsa dikkatli olmanızda fayda var. Bu dönemde adet sancısına benzer kasılma ve küçük kanamalar olabilir. Az da olsa kanama meydana geldiğinde mutlaka sağlık kuruluşunu bilgilendirin.

7 haftalık bebeğiniz artık bir fasulye kadar
7 haftalık bebeğiniz artık bir fasulye kadar

Rahmin büyümesi ile mesaneye baskı yapması yüzünden sık idrara çıkmanıza sebep olabilir. Bu devamlı idrara sıkışma hali bir süre sonra geçecek, uzun bir süre de sizi rahatsız etmeyecek.

Hamileliğinizin bu haftalarında hale etkisini sürdüren bulantı için önerim, yanınızda zencefilli krakerler taşıyın ve bol tahıllı ürünler tüketin. Sabah kahvaltılarında müsli, yulaf ezmesi vb. iyi birer seçenek. Bulantı döneminde en çok zencefilli krakerden fayda ettim belirtmek isterim. Birde yemeklerle birlikte çok fazla sıvı almayıp, sıvıları yemek arasında almanızı öneririm. Yemekleri az az ve sık sık yemekte iyi bir çözüm. Bulantınızın yoğun olduğu dönemde serin yerleri tercih edip, yağlı ve çok karışık içerikli yiyeceklerden kaçının, ayrıca midenizi bulandırdığını düşündüğünüz gıdaları tüketmesinizde meleğiniz büyümeye ve ihtiyaçlarını sizin bedeninizdeki stoklarınızdan karşılayacaktır, bu yüzden siz iyi olmaya iyi hissetmeye odaklanın.

gögüs ucu yarasına ne iyi gelir Gögüs ucu yarasına ne iyi gelir Kadınlar Kulübü meme başı çatlağı en iyi göğüs kremi gogus ucu catlaklari

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta 

7 haftalık hamilelik erken demeyip bebek hazırlıklarına heyecanla başlamış sevgili anneler, bu yazılarım da ilginizi çekebilir:

Bebek Hazırlıkları: Doğum öncesi hazırlıklar

Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar

Bebek Hazırlıkları: Bebek Odası Hazırlıkları 

Bebeğiniz için mutlaka bir dönence alın.. neden mi? Gaz sorunundan kurtulmak için.. mutlaka okuyun!!

hafta hafta hamilelik hafta hafta hamilelik hafta hafta hamilelik

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 7 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 7 Haftalık Gebelik gebelik ultrason görüntüleri

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi https://www.annesininmelegi.com’dur. 

Kullanıcılar kişisel kullanım için site içeriğini bilgisayarlarına indirebilir veya kopyalayabilir. Bu izin, indirilen veya kopyalanan içerikle alakalı her tür kaynakça, telif veya sahiplik bilgisinin korunduğu durumlarda geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğinden aldıkları her kopyaya bu bilgiyi dahil etmek zorundadır. ultrason görüntüleribebeklerde gaz sancısı nasıl giderilir hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik

Kullanıcılar site içeriğine ekleme veya içerikte bir değişiklik yapamaz. Site içeriği kullanıcılar tarafından dağıtılamaz, pazarlanamaz, yayınlanamaz ve tekrar basılamaz. Kullanıcıların yukarıda sayılanlardan herhangi birini yaptığı durumlarda, annesininmelegi.com ve üçüncü kişi ve kurumlar hukuksal yollara başvurma haklarını saklı tutar.

https://www.annesininmelegi.com

1 Yorum

  1. sıla diyor ki:bayılıyorum hafta hafta hamilelik yazılarına hatta keidmni tutamayıp diğer haftalara da bakıyorum blogcu gebeyi bitirdim çerez gibi bırakamıyor insan başladıkça ve doğru tespitler olduğunda da gerçekten görüp kendinizi iyi hissediyorsunuz ..teşekkür ederiz paylaşım için:)

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz