Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi 24 Kasım’da tüm öğretmenlerimize ücretsiz

0
Tüm öğretmenlerimizin ve çocukların heyecan ve merakla gezeceği Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi 24 Kasım’da değerli öğretmenlerimize ücretsiz.

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi Roma imparatorluğu, Anadolu Selçuklu Devleti, Osmanlı İmparatorluğu, Kurtuluş Savaşı,1.ve 2.Dünya Savaşı, Körfez Savaşı gibi, dünya tarihine etki eden medeniyet ve olaylara ait askeri ve tarihi eserlerin Dünya’da ilk ve tek sergileme tekniği ile ziyaretçileriyle buluştuğu çok özel bir müze.

Müzedeki eserler, gerçek veya kurgu ürünü olayların, 3 boyutlu olarak modellenmesi anlamına gelen Diorama tekniği ile destekleniyor. Hisart’ın kurucusu Nejat Çuhadaroğlu’nun bizzat yaptığı bu çok özel dioramalara, tarihi eserler ve o anın eşsiz resimleri eşlik ediyor.

Hisart Müzesi içerisinde yer alan Fantastik cafe’de ki Starwars, Kızıldereliler, Vikingler gibi bilim kurgu ve çizgi roman kahramanları ise çocuklara farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Tüm öğretmenlerimizin ve çocukların heyecan ve merakla gezeceği Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi 24 Kasım’da değerli öğretmenlerimize ücretsiz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz