Pınar Çocuk Tiyatrosu’ndan ”Alaaddin’in Sihirli Lambası”

0

Alaaddin’in Sihirli Lambası

Binbir Gece Masalları’nın büyülü dünyasına hoş geldiniz

Yüreği iyilikle dolu Alaaddin, güzeller güzeli Prenses Yasemin, kötü kalpli vezir ve sihirli lambanın cini… Hepsi Pınar Çocuk Tiyatrosu’nda yeni bir maceraya yelken açıyorlar.

2 Kasım 2013 – 29 Mart 2014, 11:15

anne-sinin-melegi-com-pinar-cocuk-tiyatrosu-alaadddinin-sihirli-lambasi-2013-ucretsiz-cocuk-aktiviteleri-cocuk-etkinlikleri-rehberi-813

Yazan: Sahne Gösteri Yazım Gurubu
Yöneten: Hakan Yavaş
Genel Sanat Yönetmeni: Şahir Demirpehlivan
Müzik Düzenleme: Gürhan Yüksel
Dekor&Kostüm: Hande Tomris Kuzu
Dans: Nur Sonbahar
Sahne Amiri: Münevver Tepe
Dekor Uygulama: Arslan Yılmaz, Erdoğan Saday
Işık Tasarım: Mustafa Türkoğlu
Işık&Ses Uygulama: Erkan Karabulut
Oynayanlar: Işık Yönt, Ömer Fırat Köker, Cansın Bezircioğlu, S. Cem Şener, Çiğdem Aygün, Cenk Dinçsoy, İlter Kapıcı, Ertürk Erkek

Ülkenin kötü kalpli vezirinin aklında tek bir şey vardır. Efsanelerde anlatılan sihirli lambayı bulmak ve her şeye sahip olmak… Vezir, bir tesadüf eseri lambayı nasıl bulacağını öğrenir ancak bunu yapmak için kahramanımız Alaaddin’i kandırmak zorundadır. Alaaddin’in iyi niyetinden faydalanan vezir tam amacına ulaşacakken bir terslik olur ve lamba eline geçmez.

Bu arada güzel Prenses Yasemin ile tanışan Alaaddin vezirin planlarını öğrenmiştir. Kötü kalpli vezir, Yasemin ile zorla evlenmek ve prensesin babası Sultan’ı zehirleyip ülkeyi ele geçirmek istemektedir. Yüreği iyilikle dolu Alaadin’in ve Yasemin’in yapmak istediği tek bir şey vardır. Lambanın cininden ufak tefek yardımlar alarak kötü kalpli vezirin planlarını engellemek.

Türkiye’nin dört bir yanında çocukları tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, 26. kez perdelerini, en ünlü Binbir Gece Masalları’ndan “Alaaddin’in Sihirli Lambası” ile açtı. “Dile benden ne dilersen!” diyerek hayalleri gerçeğe dönüştüren sevimli cin ve Alaaddin’in maceraları, her cumartesi ve pazar Profilo Alışveriş Merkezi’nde ücretsiz olarak miniklerle buluşuyor.

“Alaaddin’in Sihirli Lambası” 31 Mart 2014 tarihine kadar her cumartesi ve pazar günü saat 11.15’de Mecidiyeköy’deki Profilo Alışveriş Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek.

Profilo Kültür Merkezi 1. (Büyük) Salon,

 Rezervasyon 0212 216 43 69

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz