Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi Göç Konulu Ödüllü Resim Yarışması

3
İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Güzel Sanatlar Lisesi, konusunu “GÖÇ” olarak belirlediği ve geleneksel hale getirdiği ödüllü “Resim Yarışması” düzenlemiştir. Yarışma, Türkiye genelinde tüm okulların katılımına açıktır. 10 yaş altı, 10-12 yaş arası, 13-15 yaş arası, 2015 2017 çocuk resim yarışmaları, 2015 2017 uluslararası resim yarışmaları, 2017 çizim yarışmaları yurtdısı, 2017 çocuk resim yarışmaları, 2017 resim yarışmaları ortaokul, çocuk resim yarışması 2017, Annesinin Meleği için Ücretsiz Çocuk Oyunu, ödüllü çocukYarışması, çizim yarışma, çocuk resim yarışmaları, çocuk resim yarışmaları 2017, Çocuk Resim Yarışması, çocuk yarışma, çocuk yarışmaları, çocuk yarışmaları 2017, çocuk yarışması, çocuklar için resim yarışması, cocuklar icin yarismalar, Dünya Yarışması, Etkinlikler ücretsizdir, Giriş ücretsizdir, ilköğretim resim yarışmaları, ilkokul resim yarışmaları, ilkokul resim yarışmaları 2015, ilkokul resim yarışmaları 2017, ilkokul resim yarışması, ilkokul yarışmaları 2017, Ödülleri Kazanın, ödüllü çocuk yarışmaları, ödüllü çocuk yarışması, okul öncesi resim yarışması, ortaokul resim yarışmaları 2017, ortaokul yarışmaları 2017, pastel boya yarışması, resim yarışma, resim yarışmaları, resim yarışmaları 2017, resim yarışmaları 2017 ortaokul, resim yarışmaları resimleri, resim yarışması, resim yarışması 2017 ilkokul, resim yarışması için nasıl pastel kullanmalı, resim yarışması için resimler, toyota resim yarışması, türkiye resim yarışmaları 2017, Türkiye Ulusal Yarışması, ücretsiz çocuk yarışması, Ücretsiz Etkinlik, ulusal resim yarışma, Ulusal Yarışma, uluslararası resim yarışmaları 2017, Yarışma Bilgileri, yarışmalar 2017 ortaokul

 

İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Güzel Sanatlar Lisesi, konusunu “GÖÇ” olarak belirlediği ve geleneksel hale getirdiği ödüllü “Resim Yarışması” düzenlemiştir. Yarışma, Türkiye genelinde tüm okulların katılımına açıktır.

İÜVAO Güzel Sanatlar Lisesi bu resim yarışması ile gençlerimizin göç kavramını nasıl tanımladıklarını belirlemeyi, öğrencileri göç kavramı ve gerçeği konusunda düşündürmeyi ve bilinçlendirmeyi hedeflemiştir. Ayrıca bu yarışma aracılığı ile sanata meraklı öğrencilerimizi bir araya getirip, öğrencilerimize sanat yoluyla gelişen iletişim becerileri kazandırmayı, sanat yapan öğrencilerimizi desteklemeyi, hayatın içindeki konulara farklı yaklaşımlar göstererek bakabilmeyi ve geleceğin özgür düşünen sanatçı adaylarını bir araya getirmeyi amaçlamıştır.

Resim Yarışması Şartnamesi

1-Yarışmaya Türkiye genelinde öğrenim görmekte olan tüm ilkokul, ortaokul, lise , güzel sanatlar liseleri ve dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler katılabilir.

2-Değerlendirme 3 kategoride yapılacak olup ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri kendi aralarında yarışacaktır.

3-Her öğrenci yarışmaya en fazla 3 çalışma ile katılabilir.

4-Yarışmaya katılacak çalışmalar 2016-2017 eğitim öğretim yılına ait ve daha önce herhangi bir yarışmaya veya sergiye katılmamış olmalıdır.

5-Tüm çalışmalar öğrencilere İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Güzel Sanatlar Lisesinden talepleri doğrultusunda karşı ödemeli olarak iade edilecektir ancak telif hakları İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Güzel Sanatlar Lisesi’ne ait olacaktır.

6- Son başvuru tarihi 14 Mart 2017 olup, bu tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

7- Dereceye giren ve eserleri sergilenmeye değer bulunan öğrenciler 17 Mart 2017 tarihinde www.adiguzel.k12.tr sitesinden ilan edilecektir.

8-Sergilenmeye değer bulunan 10 resim 22 Mart 2017 tarihinde İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Güzel Sanatlar Lisesi geleneksel Genç Yetenekler sergisinde sergilenecektir.

9-Dereceye giren öğrencilerin ödülleri ve eserleri, sergilenmeye değer bulunan öğrencilerin teşekkür belgeleri 22 Mart 2017 tarihte düzenlenecek bir törende verilecektir.

10-Yarışmaya başvurmuş tüm öğrenciler yarışma şartlarını kabul etmiş sayılırlar.

Resim Yarışması Jürisi

Füsun ÇEÇEN Özgür YENER Koray KEKÜLLÜOĞLU Güven ARAZ Göksu Almacı Yaprak Ecem Yıldız

 

Resim Yarışması Başvuru Koşulları

1. Yarışmaya son başvuru tarihi 14 Mart 2017′dir.

2. Konu: Göç

3. Teknik: Serbest

4. Ebatlar: 35×50

5. Çalışmalar paspartusuz ve çerçevesiz olarak teslim edilmelidir.

6. Resimlerin arka yüzünde, sağ üst köşeye ekte sunulan başvuru formu yapıştırılacaktır.

7. Eserler son başvuru tarihinden önce İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Güzel Sanatlar Lisesi ’ne elden veya posta aracılığı ile ulaştırılabilir.

ÖDÜLLER

İlkokul kategorisinde

Birincilik Ödülü : Tablet Bilgisayar+(İUV Adıgüzel eğitim kurumlarında %10 burs)

İkincilik Ödülü : Tablet Bilgisayar

Üçüncülük Ödülü : Tablet Bilgisayar

Mansiyon: Sanat seti

Mansiyon: Sanat seti

Ortaokul kategorisinde

Birincilik Ödülü : 500 TL +(İUV Adıgüzel eğitim kurumlarında %10 burs)

İkincilik Ödülü : Tablet Bilgisayar

Üçüncülük Ödülü : Tablet Bilgisayar

Mansiyon: Sanat seti

Mansiyon: Sanat seti

Lise kategorisinde

Birincilik Ödülü : 750 TL +( İUV Adıgüzel eğitim kurumlarında %10 burs)

İkincilik Ödülü : 500 TL

Üçüncülük Ödülü : 250 TL

Mansiyon: Sanat seti

Mansiyon: Sanat seti

En yeni Resim Yarışmaları hakkında bilgi almak için tıklayınız!

3 YORUMLAR

  1. Merhaba. ” Resimlerin arka yüzünde, sağ üst köşeye ekte sunulan başvuru formu yapıştırılacaktır.” yazıyor fakat herhangi bir ek göremedim. Başvuru formu nerede öğrenebilir miyim?

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz