KidZania İstanbul Dijital’den yılbaşına özel ücretsiz atölye programı

0
KidZania İstanbul Dijital’den yılbaşına özel ücretsiz atölye programı

KidZania İstanbul Dijital, yılbaşı dönemine özel, atölye programını yayınladı. Yılbaşı ruhunu evlere taşıyacak programda, çocuklar aileleriyle birlikte yılbaşı süsü, yeni yıl hediyesi ve kutlama kartlarını tasarlayabilecek. 6-14 yaş arası çocuklar, kar tanesi, kar küresi ve konfeti yapımı ile yeni yıla heyecanlı bir giriş için hazırlık yapabilecek. Atölye programı yılbaşına özel ücretsiz erişime açık olacak.

KidZania, çocuklu ailelerle, eğlenerek öğrenme deneyimini dijital platformda buluşturmaya devam ediyor. Dünya çapında 20 ülkede ve 27 şehirde faaliyet gösteren KidZania’nın, her hafta özenle hazırladığı ajandada; sanattan geri dönüşüme, bilimden şefler atölyesine kadar yenilenen içerikler yer alıyor. Çocuklar aileleriyle birlikte güvenli şekilde bu içeriklere ulaşabiliyor, deneyimleyebiliyor. Küçük motor gelişimi, yaratıcılık, neden-sonuç ilişkisi, konsantrasyon, sorumluluk, sabır ve sorun çözme becerilerini pekiştiriyor. 

Yılın son ayında evlerde yılbaşı heyecanı yaşanmaya başladı. KidZania İstanbul Dijital, çocuklu aileler için yeni yıl kutlamasına özel atölye çalışmasını yayınladı. Programda çocuklar, yılbaşı döneminin olmazsa olmazları; kar küresi ve konfeti yapımıyla renkli hediyeler ve tebrik kartları oluşturmayı öğrenecek. Çocuklar, KidZania Dijital’de eğlenceli zaman geçirirken bilim, sanat, teknoloji ve geri dönüşümün keyifli dünyasını deneyimleyecek. Ayrıca, ebeveyn eşliğinde ev konforunda güvenilir dijital deneyim yaşama imkânı bulacaklar. 6-14 yaş arası çocukların erişimine açık olan atölyelere Türkiye’nin her yerinden bilgisayar, telefon veya tabletle ulaşmak mümkün.

Şaşırtıcı resim teknikleriyle, yılbaşı ruhu sanat eserine dönüşüyor…

KidZania İstanbul Dijital’in yılbaşı programında şaşırtıcı resim teknikleri aktivitesi dikkat çekiyor. Çocukların sanatçı yönünü destekleyen atölyede çocuklar tuval üzerinde boyaları çeşitli objelerin yardımıyla modern bir sanat eserine dönüştürüyor. Atölye sonrası yapılan tablolar evlerin duvarlarını süsleyecek. Çanta süsleme ve kalpli hediye kartı aktiviteleri ise çocuklar için kendi hediyeliklerini hazırlamanın yanında unutulmaz bir yılbaşı hatırası olacak. Çocuklar bu etkinliklerle yetişkinlerin dünyasını deneyimlerken, birey olma duygusunu ve sosyal benliklerini güçlendirmiş olacak. Yılbaşı programına ve onlarca atölyelere KidZania Dijital üzerinden erişilebiliyor.

KidZania İstanbul, T.C. İçişleri Bakanlığı’nın 18 Kasım 2020 tarihindeki “Koronavirüs Salgını Yeni Tedbirler” genelgesine istinaden, 21 Kasım 2020 tarihinden itibaren eğlenerek öğrenme hizmetine ara verdiğini duyurdu. 67 aktivite alanı ile çocukların 120’den fazla mesleği eğlenerek öğrendiği KidZania İstanbul’un, her hafta yenilenen dijital içerik dünyasına www.kidzania.com.tr adresinden ulaşılabilir.

Atölye programına shop.kidzaniabilet.com adresinden ücretsiz olarak erişilebiliyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz