KidzMondo bu haftasonu ebeveynleri ağırlıyor!

0
KidzMondo bu haftasonu ebeveynleri ağırlıyor!

KidzMondo’da anne babalar ‘Ben Ne Söylerim Çocuğum Ne Anlar?’ diyecek

4 Kasım Pazar günü Pedagog Gözde Erdoğan ile birlikte ‘Ben Ne Söylerim Çocuğum Ne Anlar?’ etkinliği kapsamında anne babalar, dengeli bir ebeveyn-çocuk ilişkisi kurabilmenin yollarını interaktif bir ortamda deneyimleyecekler. Etkinlik, ebeveynlerin katılımına ücretsiz olacak.

Ebeveynlik, çoğunlukla anne ve babaların içgüdülerine ya da kendi çocukluk ve ilk gençlik deneyimlerine dayanarak ortaya çıkan bir ilişkiler bütünü. İçgüdüler ve deneyimler, çocuklarla sağlıklı bir ilişki kurmak için çok önemli ancak her zaman yeterli olmuyor.

Ebeveynler daha önce deneyimlemedikleri yaklaşımlara hazırlıklı olsunlar, çocuklarını yeterince anlayabilsin ve sağlıklı iletişim kurabilsinler diye KidzMondo’da bu kez eğlenirken öğrenme sırası ebeveynlerde! Pedagog Gözde Erdoğan ile birlikte ‘Ben Ne Söylerim Çocuğum Ne Anlar?’ etkinliği kapsamında anne babalar, dengeli bir ebeveyn-çocuk ilişkisi kurabilmenin yollarını interaktif bir ortamda deneyimleyebilecekler.

KidzMondo tiyatro sahnesinde düzenlenecek olan deneyime dayalı ebeveyn farkındalık atölyelerinde anne babalar, çocuklarıyla doğru iletişim kurabilmeye çalışacak ve kendilerini onların yerine koyabilmeyi deneyecekler.

‘Ben Ne Söylerim Çocuğum Ne Anlar?’ etkinliği kapsamında gerçekleşecek ‘Müzikle Tanışma”, “Rol Kağıtları ile Empati Oyunu”, “-Mış Gibi Ebeveynlik’ atölyelerinde ebeveynler; çocuklarıyla yaşadıkları negatif olayları pozitife çevirmeyi öğrenecek, çocuklarla doğru iletişim kurabilme yollarını tecrübe edecekler.

Pedagog Gözde Erdoğan’ın ebeveynleri değerlendirip ‘Özel Katılım Sertifikası’ vereceği “KidzMondo Ben Ne Söylerim Çocuğum Ne Anlar?’ etkinliği 4 Kasım Pazar günü 14.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Etkinlik, ebeveynlerin katılımına ücretsiz olacak.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz