Limonata konsantresi yapımı

0
Konsantre Limonata Tarifi nasıl yapılır? Konsantre limonata tarifimiz ile uzun bir süre aileniz ve misafirlerinize sunacağınız limonata ihtiyacını karşılayabilirsiniz,konsantre limonata yapımı, konsantre limonata nasıl yapılır, konsantre limon suyu,KONSANTRE LİMONATA TARİFİ,Pratik Limonata nasıl yapılır ,Konsantre Limonata Tarifi nasıl yapılır? Konsantre Limonata Tarifi'nin malzemeleri, Limonata Konsantresi veya Limon Sorbe,Konsantre limonata tarifi, Konsantre limonata nasıl yapılır,KONSANTRE LİMONATA tarifi, limonata konsantresi nasıl yapılır,konsantre limonata tarifi, konsantre limonata fiyatı,konsantre limonata tarifi tarifleri,konsantre limonata satışı,konsantre limonata içecekler,konsantre limonata yapımı,konsantre limonata nasıl yapılır,

Konsantre Limonata Tarifi nasıl yapılır?

Konsantre limonata tarifimiz ile uzun bir süre aileniz ve misafirlerinize sunacağınız limonata ihtiyacını karşılayabilirsiniz. İnanın 50 limon sıkmak hiçbir şey.. En kötü anneleri görev başına çağırmak gerekebilir, annelerin yardıma gelişiyle birlikte 50 değil 150 limon sıkarsınız gene aynı hesaba gelir 🙂

Konsantre Limonata için ihtiyaçlarınız:

50 limon 10 portakal 5 su bardağı şeker (Şekeri daha yoğun isterseniz 7-8 bardağa kadar çıkabilir)
 
Limonlar ve  portakallar iyice yıkanır.
Limon ve portakalların kabukları beyazını almadan çok ince soyulur. (beyazına dokunmamak çok önemli, beyaz kısımları limonatanın tadına acılık verir)
İncecik soyduğunuz kabuklar blenderdan geçirilerek (granül haline gelinceye kadar), tencereye alınır.
 
Kabuksuz, beyazı kalmış limonlar ve portakallar sıkılarak suları tencereye ilave edilir. Beyaz kısımların tadı geçmesin diye tek tek sıkmanızı öneririm.
Konsantre Limonata Tarifi nasıl yapılır? Konsantre limonata tarifimiz ile uzun bir süre aileniz ve misafirlerinize sunacağınız limonata ihtiyacını karşılayabilirsiniz,konsantre limonata yapımı, konsantre limonata nasıl yapılır, konsantre limon suyu,KONSANTRE LİMONATA TARİFİ,Pratik Limonata nasıl yapılır ,Konsantre Limonata Tarifi nasıl yapılır? Konsantre Limonata Tarifi'nin malzemeleri, Limonata Konsantresi veya Limon Sorbe,Konsantre limonata tarifi, Konsantre limonata nasıl yapılır,KONSANTRE LİMONATA tarifi, limonata konsantresi nasıl yapılır,konsantre limonata tarifi, konsantre limonata fiyatı,konsantre limonata tarifi tarifleri,konsantre limonata satışı,konsantre limonata içecekler,konsantre limonata yapımı,konsantre limonata nasıl yapılır,konsantre limonata yapımı, konsantre limonata nasıl yapılır, konsantre limon suyu,KONSANTRE LİMONATA TARİFİ,Pratik Limonata nasıl yapılır ,Konsantre Limonata Tarifi nasıl yapılır? Konsantre Limonata Tarifi'nin malzemeleri, Limonata Konsantresi veya Limon Sorbe,Konsantre limonata tarifi, Konsantre limonata nasıl yapılır,KONSANTRE LİMONATA tarifi, limonata konsantresi nasıl yapılır,konsantre limonata tarifi, konsantre limonata fiyatı,konsantre limonata tarifi tarifleri,konsantre limonata satışı,konsantre limonata içecekler,konsantre limonata yapımı,konsantre limonata nasıl yapılır,
 
Üzerine 5 bardak şekerin tamamı eklenerek orta karar ısı altında bir taşım kaynatılır. (Bir taşım kaynama anında başında olmalısın, taşabilir…)
 
Karışımı bir taşım kaynattıktan sonra, ince bir makarna veya orta kalınlıkta çay süzgecinden geçirilir. Bir huni yardımıyla sıvı konsantre limonata mümkünse sızdırmaz kapaklı cam şişelere doldurulur.
 
Limonatanıza tercihinize göre taze dilim limon, nane, fesleğen ilave edilerek servis edilebilir.
 
Konsantre limonata cam şişelerde buzdolabında muhafaza edilir. İsteğe bağlı 1 ölçek konsantre 5-7 ölçek soğuk su olacak şekilde karıştırılarak servis edilir.
 
Süzme işlemi sonrası kalan granül meyve aroması küçük paketlere konarak buzdolabının derin dondurucu kısmında ileride kullanılmak üzere muhafaza edilir.
 
Tencerenin dibinde kalan karamelize posa ise kek, irmik helvası, muhallebi, kurabiye v.b. tatlı çeşitlerinin yapımında aroma malzemesi olarak kullanılmak üzere deep freezede saklanabilir.
Bu tarifin bir adım ilerisi sorbe yapımı, bence limonata konsantresini yaptıktan sonra sırada sorbe olabilir..
Ellerinize sağlık,

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz