Pera Müzesi Gençleri, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Maske Atölyesi’ne Bekliyor!

0
Pera Müzesi Gençleri, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Maske Atölyesi’ne Bekliyor! Etkinlik ücretsizdir,Maske Atölyesi,Pera eğitim,19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı,alçı maske,gençlik atölyesi,ücretsiz atölye,ücretsiz etkinlik,2016 istanbul etkinlik,ücretsiz etkinlikler,gençlik atölyesi

15 Mayıs 2016, saat: 14:00

Pera Eğitim, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında gençlere özel bir atölye düzenliyor. Daha önce gençlere ve yetişkinlere yönelik düzenlediği atölyelerde edebiyat, felsefe, sanat ve birçok farklı disiplinden beslenen Pera Eğitim, ilhamını bu kez tarihteki kültürel törenlerin en bilinen sembolü maskelerden alıyor.   

Pera Eğitim’in 15 Mayıs Pazar günü gerçekleştireceği Maske Atölyesi‘nde gençler, öncelikle tarih boyunca kültürel törenlerde kullanılan maskeler hakkında bilgi edinecekler. Katılımcılar, kabile kültürlerinde tören geleneklerinin önemli bir parçası olan maskelerin tarihi, çeşitleri, işlevi ve anlamı, hangi ritüeller ile ilişkili oldukları, yapım süreçleri ve malzemeleri ile ilgili bilgi edindikten sonra, kendi yüzlerine uygun maskeler yapacaklar. Alçıdan yaptıkları maskeleri boyayıp süsleyecek olan gençler, atölye sonunda yaratıcılıklarını kullanarak kendi ürettikleri maskelere sahip olabilecekler.

Pera Eğitim’in Maske Atölyesi‘ne katılan gençler tasarımcı yönlerini keşfederek kendilerini sanat aracılığıyla ifade edecek.

Atölye Tarihi ve Saati: 15 Mayıs 2016, Saat: 14:00- 16:00

Yaş Grubu: 13- 17 Yaş Grubu

Kontenjan: 10 kişi

Etkinlik ücretsizdir, kontenjan sınırlıdır.

Kayıt için: http://goo.gl/forms/JSQiZ6Qups / Detaylı bilgi: [email protected]

www.peramuzesi.org.tr

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz