Peter Pan ve Varolmayan Ülke Müzikali Akbank Çocuk Tiyatrosu’nda

0
Akbank Çocuk Tiyatrosu'nun 50. yılı kapsamında Zorlu PSM ve Akbank Sanat iş birliğiyle hazırlanan Peter Pan ve Varolmayan Ülke müzikali bugün saat 15:00'den itibaren Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde.

Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 50. yılı kapsamında Zorlu PSM ve Akbank Sanat iş birliğiyle hazırlanan Peter Pan ve Varolmayan Ülke müzikali bugün saat 15:00’den itibaren Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde.

Dansçıların ve oyuncuların yer aldığı 28 kişilik bir sanatçı ekibi tarafından sahnelenen eserin başrollerinde Yağız Can Konyalı, Elif Gülalp, Sami Levi ve Su Sonia Herring yer alıyor. Müzikalin Mayıs ve Haziran biletleri Passo’da, detaylar ise Akbank Sanat web sitesinde.

Peter Pan ve Varolmayan Ülke Müzikali’nin metin ve söz yazarlığını Mehmet Ergen’in üstlendiği müzikalin müziklerini Tuluğ Tırpan bestelerken koreografisini Beyhan Murphy üstlendi.

Wendy her akşam kardeşlerine masallar anlatıp yataklarına yatırır. Ancak bu gece, farklı bir gecedir. Masalların büyümeyen çocuğu Peter Pan, koruyucu perisi Tinkerbell ile çıkagelir. Kahramanlarımız, peri tozunun da yardımıyla Varolmayan Ülke adında bir adaya yolculuğa çıkar. Adada korsanlar ve deniz kızlarıyla yaşadıkları maceralar, Kayıp Çocuklar’ın yaşamını değiştirecektir.

Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 50. yılı için özel olarak yazılan bu müzikal, ilk gösterimini Zorlu PSM’de yapacak. J.M. Barrie’nin ölümsüz romanı Peter & Wendy’den uyarlanan bu özgün eser, pek çok  tiyatro oyununa ve filme ilham veren karakterleri, yepyeni bir yorumla sahneye getirecek.

* Yedi yaş ve üzeri çocuklar için tavsiye edilir.

Yönetmen: Mehmet Ergen
Müzik Direktörü: Tuluğ Tırpan
Koreograf: Beyhan Murphy
Dekor: Merve Yörük
Kostüm: Gül Sağer
Işık: Richard Williamson
Yardımcı Yönetmen: 
Lerzan Pamir
Uygulayıcı Yapımcı: Duygu Bayram
Afiş Fotoğrafı: Ayşegül Karacan

OYNAYANLAR

Peter Pan: Yağız Can Konyalı
Wendy: Elif Gülalp
Kaptan Kanca : Sami Levi
Tinkerbell: Su Sonia Herring
Diğer rollerde: Abdullah Cersel, Alitsa Simcha Darsa, Arek Kazanciyan, Anıl Altınöz, Ayhan Karaağaç, Ayşe Nur Köksal, Birce Leyla Akbulut, Pamir Can Gökdoğan, Ezgi İrem Mutlu, Evrim Akyay, Gülçin Alpaşar, Gürdeniz Bursalı, Huri Thelma Murphy, Mehmet Yasin Sağlam, Mert Aksu, Mert Aydın, Özkan Özipek, Ralf Bilmen, Sultan Ahmet Çakır, Tuğrul Ali Şenocak, Tuğrul Savaşçı, Ufuk Tevge, Yağmur Topçu, Zeynep Erdoğan

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz