Ücretsiz Çocuk Atölyeleri: Sakıp Sabancı Müzesi’nde

0
Sakip Sabanci Müzesi Ücretsiz Çocuk Atölyeleri
Sakip Sabanci Müzesi Ücretsiz Çocuk Atölyeleri

Sakıp Sabancı Müzesi’nde, çocuklarımızı, SSM koleksiyonları ve geçici sergilerden yola çıkarak sanat eserleriyle tanıştırmak, onların müze yaşamına aktif katılımlarını ve çocuk yaştan birer müze dostu olmalarını sağlamak amacıyla, yıl boyunca çeşitli eğitim programları ve etkinlikler sürdürülmektedir. Bu etkinlikler sayesinde, genç izleyicilerin müze ile tanışmaları, sanatçılar hakkında bilgi edinmeleri, eserleri okumayı ve yorumlamayı öğrenmeleri, sanatçıların çalışmaları üzerinde düşünmeleri ve tüm bu bilgileri atölye çalışmaları ile pekiştirmeleri amaçlanmaktadır.

Köşkü Keşfet ( 5-8 yaş )

26 Kasım 2011 Cumartesi

Saat 11.00-13.00 / 7 – 8 Yaş

Saat 14.00-16.00 / 5 – 6 Yaş

Bu atölye çalışmasında çocuklar Atlı Köşk’ün alt katında bir dikkat oyunu oynayacak. Eşyalara saklanmış desenleri, padişah portrelerindeki yüz ifadelerini, saray ressamlarının tablolarındaki ayrıntıları, seramiklerdeki resimleri, bugüne dek fark edemediklerini eğlenceli bir oyunun içinde fark edecekler. Portrelerden, ölü doğa resimlerinden, köşkteki eşyalardan esinlenerek dramalar yapacak ve kendi köşk odalarını tasarlayacaklar.

Kolâj Hikâyeler ( 9-11 yaş )

27 Kasım 2011 Pazar Saat 14.00-16.00

“Son Kez İlk Kez” sergisi ile bağlantılı bu atölye çalışmasında gençler, hafızalarına yerleşen anıları yerlerinden çıkaracak, o anılara dair imgeleri arayacaklar. Bu anıları en iyi anlatan görüntüleri seçecek, o görüntüleri en iyi ifade eden cümlelerle öyküleştirecekler. Tıpkı Sophie Calle gibi.

Tanımadığım Birinin Bilmediğim Öyküsü ( 12-14 yaş )

27 Kasım 2011 Pazar Saat 11.00-13.00

Bu atölye çalışmasında gençler, tanımadıkları birinin fotoğrafının izinden giderek, aslında hiç bilmedikleri öyküleri araştıracaklar. Tahmin etmeyi, hayal kurmayı, kurgu yapmayı ve sözcüklerle oynamayı seven gençler için…

Atölyelerle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve rezervasyon için 0212 277 22 00 ( Dahili:134 veya 137 ) no.lu telefonu arayabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz