Ücretsiz Etkinlik: Annem İçin Bir Sanat Molası

0

İstanbul Modern, Anneler Günü’nü özel bir programla kutluyor

Anneler Günü Etkinliği
Anneler Günü Etkinliği

13 Mayıs Pazargünü İstanbul Modern’i ücretsiz ziyaret eden anneler,  Annem İçin Bir Sanat Molası programıyla Yeni Yapıtlar, Yeni Ufuklar ve Dünden Sonra başlıklı sergileri gezecek, özel sergi turuna katılacak, Anneler ve Kızları adlı filmi izleyecek. Çocuklar, atölyelerde tek başlarına ya da yakınlarıyla annelerine hediyeler tasarlayacak. Ziyaretçiler, İstanbul Modern Mağaza’da tüm ürünlerde yüzde 15 indirimli alışveriş olanağından yararlanabilecek.

Annem İçin Bir Sanat Molası programı, annelere özel bir film gösterimiyle başlıyor. İstanbul Modern Sinema’da saat 12.45’de, yönetmenliğini Rodrigo García’nın yaptığı, Naomi WattsAnnette Bening, Kerry Washington ve Samuel L. Jackson’ın rol aldığı Anneler ve Kızları (Mother and Child) adlı film gösterilecek. Annelere özel film gösterimi sırasında 4-12 yaş arasındaki çocuklar, Anneme Bir Hediye adlı atölye çalışmasına katılacaklar. Bu çalışmada çocuklar bir müze uzmanıyla sergiyi gezecek ve sanat atölyesinde anneleri için renkli keçelerden takılar tasarlayacaklar.

İstanbul Modern’de Annem İçin Bir Sanat Molası programı, saat 16.00’da uzman eşliğinde annelere özel sergi turu ile sürecek. Anneler bu özel sergi turunda sanat eserlerini değerlendirirken, 4-12 yaş arasındaki çocuklar, babalarıyla birlikte Babamla Benden adlı atölye çalışmasına katılacak ve annelerine el yapımı müzik kutuları tasarlayacaklar.

Annem İçin Bir Sanat Molası programının tüm etkinlikleri ücretsizdir. Rezervasyon ve ayrıntılı bilgi için: 0212 334 73 41

Program Akışı

12.45 – 14.50 Annelere Özel Film Gösterimi: Anneler ve Kızları

12.45 – 14.50 Çocuklar için Anneme Bir Hediye Atölyesi

16.00 – 17.00 Anneler için Uzman Eşliğinde Sergi Turu

16.00 – 17.00 Babamla Benden Atölyesi

Anneler ve Kızlar (Mother and Child)

2009, 125’

Yönetmen: Rodrigo García

Oyuncular: Naomi Watts, Annette Bening, Kerry Washington, Samuel L. Jackson

Kolombiyalı ünlü yazar Gabriel García Marquez’in oğlu Rodrigo García’nın senaryosunu yazdığı ve yönettiği film, kadınlık ve annelik kavramlarını mercek altına alıyor. Anneler ve Kızları, 50 yaşında bir kadın, onun 35 yıl önce terk ettiği kızı ve çocuk evlat edinmek isteyen Afrika asıllı Amerikalı bir kadının etrafında gelişiyor. Toronto, San Sebastian ve Sundance gibi önemli festival seçkilerinde gösterilen film, bu kadınların hayatlarının dramatik tesadüflerle nasıl kesiştiğini anlatıyor.

İstanbul Modern
Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No: 4, 34433 Karaköy – İSTANBUL
Tel: 0 212 334 7300

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz