Uzay ve Havacılık Eğitimi Engineering For Kids ile Hafta Sonu Worksopları Başlıyor

0

Çocuklar İçin Uzay ve Havacılık Eğitimi 

Engineering For Kids ile Hafta Sonu Worksopları Başlıyor

Çocuklar İçin Uzay ve Havacılık Eğitimi   Engineering For Kids ile Hafta Sonu Worksopları Başlıyor

Amerika’da başlayan ve dünya çapında 150’den fazla noktada çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimlerine destek olmayı hedefleyen Engineering For Kids (EFK) Türkiye’de açtığı ilk eğitim merkezinde hafta sonu sınıfları ile de çocuklarla buluşuyor. Çocukları bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği kullanarak çözüm ortaya koymaya teşvik eden EFK’da hafta sonu workshopları 7 ve 14 Kasım’da 14:00-15:30 saatleri arasında Uzay ve Havacılık sınıfıyla başlayacak.

Amerika’da açıldığı 2009 yılından itibaren dünya çapında 150’den fazla noktada binlerce çocuğa ulaşan Engineering For Kids (EFK), çocukları doğuştan mühendis olarak kabul ederek zihinsel ve bilişsel gelişimlerini bu doğrultuda geliştirmeyi amaçlıyor. EFK’da eğitimler, hafta içi sınıflarının yanı sıra hafta sonu workshoplarıyla da devam ediyor. 7 ve 14 Kasım’da açılacak Uzay ve Havacılık dersi ile çocuklar, yaparak öğrenme ve “neden” sorusunu deneysel yönden yanıtlayabilme fırsatı bulacak.

Mars Roketini Üretecekler

EFK’da 7 ve 14 Kasım günleri 14:00-15:30 saatleri arasında düzenlenecek Uzay ve Havacılık dersinde çocuklar mühendislik tasarım süreçlerini kullanarak uçan makineleri tasarlamayı, üretmeyi, test etmeyi ve yeniden düzeltmeyi öğrenecek. Öğrenciler ayrıca rengarenk model sıcak hava balonlarını yapma, oyuncak bir atlayıcı için paraşütler tasarlama, hava taşımacılığının değişik biçimlerini öğrenme ve içinde bu inişten canlı çıkması gereken lokumdan bir “astronotun” bulunduğu bir ay mekiğini yere indirme şansını da bulacaklar.

STEM Metodu ile Eğitim

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerinin İngilizce karşılıklarının kısaltılmış hali olan STEM, öğrencileri problem çözmede bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği uygulamaya teşvik ediyor. STEM metodu ile öğrenciler temel bilgilerini geliştirirken, okul, toplum ve gerçek yaşama ilişkin konu ve sorunlar arasında bağlantı kurabiliyorlar. STEM metodunu uygulayan EFK, öğretmen merkezli sınıf yerine problem çözme, keşif ve araştırmayla öğrenme merkezli bir sınıfta çocuklara yaparak öğrenme fırsatı sunuyor. Yapılan deneyler ve uygulamalar sayesinde çocuklar hem el becerilerini ve düşünce tarzını geliştiriyor hem de eğlenerek öğreniyor.

EFK hakkında detaylı bilgiye  HYPERLINK “http://www.engineeringforkids.com” www.engineeringforkids.com adresinden ve 0216 576 80 76 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz