Eğlenceli Gerçekler: Kar neden yağar?

0
Eğlenceli Gerçekler: Kar neden yağar? kar nasıl oluşur? Çocuklarımız için eğlenceli gerçekler: Kar neden yağar, kar nasıl oluşur,bunları biliyor musunuz,kar nasıl olur, kar neden yağar, kar oluşumu,kar mevsimi,kar nasıl oluşur, bunları biliyor musunuz?

Kar nasıl oluşur?

Kış mevsimi geldi, havalar soğudu ve  kar şehrimize semtimize yağmaya başladı…

Dışarı fırlayıp, bembeyaz, yumuşacık karda, yuvarlanmak, melek yapmak, kartopu oynamak, kardan adam yapıp evden havuç taşımak gibisi yok, öyle değil mi?

Peki bu en sevdiğimiz kışın tatlı tarafı kar yağışı’ nasıl oluşuyor biliyor muyuz? Gelin, hep beraber öğrenelim…

Bulutların bulundukları yüksekliklerdeki hava, yeryüzündeki havadan çok daha soğuktur. Kış gelip de yeryüzünde havalar soğuduğunda, su yine de buharlaşmaya devam eder. Buharlaşan su yavaş yavaş atmosferin üst katmanlarına doğru yükselir.

Ama oradaki sıcaklık o kadar düşüktür ki, su buharı sıvı hale geçmeye fırsat bulamadan doğruca katı kale geçer ve böylelikle “buz kristallerini” oluşturur. Buz kristalleri altıgen bir şekil içindedir ve her bir buz kristali bir diğerinden farklıdır. Bu buz kristalleri ise birbirlerine yapışarak kar tanelerini oluştururlar.

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi https://www.annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. kar nasıl oluşur ve yağar kar nasıl oluşur vikipedi kar nasıl oluşur video kar nasıl oluşur kısaca karın oluşumu kısa kar kaç derecede yağar Kar nasıl oluşur kar olmasının nedeni nedir KAR NASIL OLUŞUR Kar Tanecikleri Nasıl Oluşur istanbulda Yoğun Kar yağışı All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz