Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyeleri” Sömestre Tatilinde de devam ediyor

0
Faber-Castell’in Oyuncak Müzesi, Sabancı Müzesi ve Rahmi M. Koç Müzesi’nde hayata geçirdiği “Yaratıcılık Atölyeleri” Mart ayı boyunca çocukları renkli ve yaratıcı çalışmalarla buluşturacak. Pera Müzesi,Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri,Yarım Kalan İşler,Sabancı Müzesi,Rahmi M. Koç Müzesi,Parim Parim Parmaklarim Boyama Atölyesi,kalemsiz, fırçasız Haliç,Bambaştan: Baş Omuz Diz Ayak,Tam Tersine,Karagöz ve Hacivat Kuklaları Tasarım Atölyesi,Sopalı Oyuncak Atım,Oyuncak Müzesi,Faber-Castell,Sopalı Oyuncak Atım

Çocuklar Sömestre Tatilini yaratıcılık atölyelerinde sanatla karşılıyor

Faber-Castell’in Oyuncak Müzesi, Pera Müzesi ve Rahmi M. Koç Müzesi bünyesinde hayata geçirdiği “Yaratıcılık Atölyeleri” 2018 yılında da çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Müzelerde sergilenen eserlerden ilham alan çalışmalarda minik katılımcılar, renkli, yaratıcı ve sanat dolu bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Oyuncak Müzesi’nde 20, 27 Ocak ve 3 Şubat Cumartesi günlerinde gerçekleştirilecek Renkli Kendama, Kaşıktan Bebek ve Ben Jonklör Oldum tasarım atölyeleri sayesinde çocuklar yeni kültürler ve farklı sanat dallarıyla tanışma fırsatı yakalayacak. 5 yaştan 12 yaşa farklı yaş aralıklarına açık atölyelere önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Giriş ücretlerinin indirimli 10 TL, tam 13 TL olduğu müzede, atölyelere katılım ziyaretçilere ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Pera Müzesi’nde “Bana bak! La Caixa Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar” ve “Louis Kahn’a Yeni/den Bakış: Cemal Emden’in Fotoğrafları – Çizimler ve Resimler” sergileri kapsamında çocuklara yönelik atölyeler düzenleniyor. Fotoğraf, resim, kolaj, mozaik ve botanik mono baskı gibi tekniklerin iç içe geçtiği atölyeler Ocak ve Şubat ayları boyunca devam edecek. Giriş ücretinin 45 TL olduğu atölyelere PERAkart kullanıcısı aileler yüzde 50 indirimli giriş fırsatı yakalayacak.

Rahmi M. Koç Müzesi, 20 Ocak Cumartesi günü 10-13 yaş aralığındaki çocuklar için gerçekleştirilecek “Gel Gen Kardeş Olalım” atölyesinde katılımcılarını vücut sistemine doğru sanal bir yolculuğa çıkaracak. Atölye kapsamında biyolojik yapı şemamızın işleyişini öğrenecek olan çocuklar, ardından kendi DNA’larının kolyesini tasarlayacak. 27 Ocak Cumartesi günü 7-10 yaş aralığındaki çocuklar içinse “Astronomi Atölyesi” düzenlenecek. Atölyede üzerinde yaşadığımız gezegenin ve Güneş Sistemi’ndeki farklı özelliklere sahip diğer gezegenlerin özellikleri anlatılacak. Katılım ücretinin 50TL olduğu atölyeler Fenerbahçe Vapuru’nda gerçekleştirilecek.

“Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri”ne katılmak isteyenler müzelerde gerçekleşen çalışmaların detaylı program ve bilgilerine www.istanbuloyuncakmuzesi.com ,www.peramuzesi.org.tr ve www.rmk-museum.org.tr adreslerinden ulaşılabilirler.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz