“Maraton ve İstanbul Resim Yarışması” başvuruları başladı

0
Bu yıl 38.cisi gerçekleştirilecek olan İstanbul Maratonu için İstanbul Spor A.Ş. Vodafone sponsorluğunda ilköğretim öğrencilere yönelik “MARATON ve İSTANBUL RESİM YARIŞMASI” düzenliyor. Maraton ve İstanbul Resim Yarışması,vodafone maraton,çocuk yarışmaları,resim yarışmaları,ulusal ve uluslararası resim yarışmaları
Bu yıl 38.cisi gerçekleştirilecek olan İstanbul Maratonu için İstanbul Spor A.Ş. Vodafone sponsorluğunda ilköğretim öğrencilere yönelik “MARATON ve İSTANBUL RESİM YARIŞMASI” düzenliyor.
Maraton ve İstanbul Resim yarışmasına 1. ve 8. sınıf arasındaki yarışmacılar, 25 cm x 35 cm veya 35 cm x 50 cm ölçülerinde, resim kâğıdına yapılmış resimlerle katılabilirler.

“MARATON ve İSTANBUL RESİM YARIŞMASI” KURALLARI

Katılma Şartları

 1. Yarışmaya 1. ve 8.  sınıf arasındaki yarışmacılar, 25 cm x 35 cm veya 35 cm x 50 cm ölçülerinde, resim kâğıdına yapılmış resimlerle katılabilirler.
 2. Resim Teması Maraton ve İstanbul olmalıdır.
 3. Her türlü boya malzemesini kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, kuru boya, yağlı boya vb.)
 4. Resimlerin arka yüzünün sağ alt köşesine, yarışmacının; adı, soyadı,okulu,sınıfı, okul telefonu, veli adı ve veli telefon numaraları ve ikametgah bilgileri doğru ve açık olarak yazılmalıdır. Bilgileri yanlış veya eksik olan yarışmacıların resimleri değerlendirmeye alınmayacaktır.
 5. SPOR A.Ş. çalışanlarının çocukları yarışmaya katılamazlar.
 6. Resimler, en geç 23/10/ 2016 tarihine kadar Karagümrük Mahallesi Kaleboyu Caddesi no:111 Fatih/ İSTANBUL adresine eserde bozulmaya sebep olmayacak şekilde muhafaza edilerek posta yolu ile veya elden teslim edilebilir.

 

Ödüllendirme;

 1. Yarışmaya gönderilen resimlerin elemeleri, 1/11/ 2016’de yapılacak ve dereceye girenler 4/11/ 2016 tarihinde İstanbul Maratonu (www.istanbulmarathon.org) ve SPOR A.Ş.’nin (www.sporas.com.tr) resmi internet sitelerinden ilan edilecektir.
 1. Her sınıf için 1.,2. ve 3. belirlenecek, yanı sıra tüm kategoriler genelinde jüri özel ödülü almaya hak kazanan 3 yarışmacı seçilecektir.
 2. Seçilen yarışmacılara ödülleri 10-12 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Maraton Fuarı organizasyonu esnasında takdim edilecektir. Sağlık sorunu dışında Ödül Töreni’ne  katılmayan yarışmacı, ödülü kazanma hakkından feragat etmiş olduğunu kabul edilecektir. Sağlık sorunu ile ilgili raporunu en çok 23 Kasım 2015, Pazartesi gününe kadar SPORA.Ş.’ye ibraz etmesi halinde ödülü Kasım ayı içinde takdim edilecektir.
 3. Yarışmacıların, Maraton Fuarı’na velisi ile birlikte gelmesi zorunludur.

Eserlerin Kullanım Hakkı

 1. SPORA.Ş. ödül kazanan resimler ile yarışmaya katılan tüm yarışmacıların resimlerinin telif haklarını devralmak kapsamında, ayrıca bir ücrete tabi olmaksızın, FSEK’ten doğan işleme, çoğaltma, yayma, temsil ile işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla,görsel ve sanal ortamda çoğaltma,yayma,elektronik ortama uyarlama ve umuma iletim (uyduyla ve kabloyla yayın hakkı da dâhil) ve uluslararası mevzuattaki erişilebilir kılma şeklindeki tüm mali haklarını süresiz şekilde devralır. Taraflar, Spor A.Ş.’nin söz konusu hakları dilediği gibi kullanma ve/veya kullanmama yetkisine sahip olduğunu gayri kabili rücu şekilde kabul ve taahhüt ederler.
 1. Yarışmaya katılan resimler iade edilmez ve SPORA.Ş. tarafından  maratonda ve sonrasında sergileme amaçlı da kullanılabilir.
 2. Jüri tarafından seçilen ve ödül alan yarışmacıların resimleri SPOR A.Ş.tarafından  bu madde kapsamında dilediği zaman eser sahibinin isim ve soyismine yer vermek kaydıyla görsel malzeme, duvar takvimi, kartpostal ve iletişim malzemesi olarak değerlendirilebilecek ve şirketle ilgili yayınlarda kullanılabilecektir. Ayrıca, Maraton Fuarı’na katılan yarışmacıların ve velilerin  fotoğraf ve görüntüleri (fotoğraf ve/veya kamera) SPORA.Ş. tarafından, dilediği zaman, gazete, dergi, televizyon, dijital medya gibi mecralarda bu yarışmadan bağımsız olarak da  kullanılabilir.
 3. Yarışmacılar, yarışmaya katıldıkları sırada gönderdikleri resimlerin özgün nitelikte ve kendileri tarafından üretildiğini, herhangi bir şekilde 3.kişilere ait fikri mülkiyet hukuk ve diğer mevzuattan  doğacak hak, yükümlülük ve kısıtlamalara aykırılık teşkil etmeyeceğini, daha önce benzer kampanyalara katılmamış ya da ödül kazanmamış olduğunu, aksi halde ödül kazanma haklarının ortadan kalkacağını ve verilmiş ise ödülleri iade ile sorumlu olduklarını,doğacak her türlü maddi/manevi hukuki, cezai, idari sorumluluğun münhasıran kendilerine ait olduğunu, bu nedenle SPORA.Ş.’nin uğrayacağı  her türlü zarar ve ziyanı tazmin ile yükümlü olduklarını kabul ederler.
 4. SPOR A.Ş. hediye edeceği tüm materyallerin marka ve modellerini belirleme/değiştirme hakkını saklı tutar.
 5. Detaylı bilgi için www.sporas.com.tr internet adresinden başvuru yapabilir veya ALO153’ü arayabilirler.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz