Ücretsiz Etkinlik: Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

0

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

2-4 Aralık 2011 tarihlerinde gerçekleşecek Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, programındaki 16 belgesel, kısa filmler, konuşmacılar ve sürpriz müzik performanslarıyla gerçek bir şölen vaat ediyor. İlk günü Tarık Zafer Tunaya diğer iki günü Pera Müzesi oditoryumunda düzenlenecek festivalde tüm gösterimler ve etkinlikler ücretsiz olacak.

Festival; Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi’nin organizasyonu ile sürdürülebilir bir yaşama dair hassasiyeti olan ve kar amacı gütmeyen 8 partneri, maddi/ayni katkı sağlayan 5 destekçisi ve gönüllü bireylerin kolektif çabalarıyla gerçekleşiyor.

Bütüncül bir bakışla, katılımcıların içinde bulundukları gerçekliği algılamalarını ve neden sonuç ilişkilerini kurabilmelerini sağlarken çözüm üretmeleri için ilham vermeyi hedefleyen festival, izleyicilerini, kaybolan kültürel ve biyolojik çeşitlilik, genetiği değiştirilmiş organizmalar, nükleer santraller, madencilikle değişen coğrafyalar ve hayatlar, hastalıklı büyüyen şehirler, ekonomiler, endüstriyel olan her şeyin yarattığı türlü sorunlar… ve bunlara karşılık yeni düşünce biçimleriyle dünyanın her köşesinde ortaya çıkan dönüşüm hareketinin umut veren belgeselleriyle buluşturacak.

Filmler:
Mavi Altın/Blue Gold * Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir * Permakültürde Toprak/Permaculture Soils * Yer Fıstıkları/Peanuts * Güçlü: Herkes için Enerji/Powerful: Energy for Everyone * Tohum Avcısı/Seed Hunter * Dönüm Noktası/The Turning Point: A Return to Community * Sudaki Suretler * Şeytan Operasyonu/The Devil Operation * Çok Doğru Çok Akıllı/So Right So Smart * Mutluluğun Ekonomisi/The Economics of Happiness * Vahşi Işık: Ruh Eylemle Buluşunca/Fierce Light: When Spirit Meets Action * Affettjkçe/As We Forgive * Toprak!/Dirt! * Atık = Gıda/Waste = Food * Güneş Kraliçesi: Arılar Bize Ne Anlatıyor?/Queen of the Sun: What Are the Bees Telling Us?

Kolektif ve festival/filmler hakkında daha ayrıntılı bilgiye web sayfasından ulaşılabilir:
www.surdurulebiliryasam.org

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz