Ücretsiz Tiyatro Oyunu: Çizmeli Kedi ETİ Çocuk Tiyatrosu’dan

0

ETİ Çocuk Tiyatrosu – Çizmeli Kedi

26 Kasım 2011, Cumartesi
27 Kasım 2011, Pazar
12:00

Ücretsiz Tiyatro Oyunu: Çizmeli Kedi ETİ Çocuk Tiyatrosu'dan
Ücretsiz Tiyatro Oyunu: Çizmeli Kedi ETİ Çocuk Tiyatrosu'dan

Hayata geçirdiği projelerde sürdürülebilirliğe önem veren ETİ’nin, 10 yıldan bu yana Türkiye’nin ve KKTC’nin dört bir yanında çocuklar ile ücretsiz olarak buluşturduğu ETİ Çocuk Tiyatrosu, 2011-2012 sezonunda yeni oyunu “Çizmeli Kedi” ile perdelerini açıyor.

10 yıldır Türkiye’nin 81 ilini bir çok kez dolaşarak, ücretsiz olarak sergilediği çocuk oyunlarıyla 1 milyondan fazla çocuğa tiyatro sevgisi aşılayan ETİ Çocuk Tiyatrosu, “Çizmeli Kedi” adlı oyunuyla  Kasım ayı boyunca da Terakki Vakfı Kültür Merkezi’nde gösterilerine devam edecek. 12 Kasım 2011 tarihinden itibaren her hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri sahnelenecek olan oyun, dinamik temposu, kurgusu ve müzikleri ile çocuklar tarafından ilgiyle izleniyor.

İlk kez tiyatroya gidecek on binlerce çocuğa da ulaşarak hayatlarında yepyeni pencereler açmayı ve hayal dünyalarını geliştirmeyi hedefleyen ETİ Çocuk Tiyatrosu, ülkenin geleceği olarak gördüğü çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor.

Fransız yazar Charles Perrault’un eserinden Gülen İpek Abalı tarafından uyarlanan, yönetmenliğini Ünsal Sicilli’nin, müziklerini Caner Anar’ın yaptığı “Çizmeli Kedi” oyunu, sıradan bir kedinin değirmencinin en küçük oğluna miras kalmasıyla başlıyor. Bir çift çizmeyle hayatı renklenen ve zekasıyla kendisini Kral’a sevdiren Çizmeli Kedi, aynı zamanda Prenses ile Değirmencinin Oğlu’nun mutluluğuna yardım ederek sıradan bir kedi olmadığını kanıtlıyor. Çizmeli Kedi’nin maceralarını ve yaptığı iyilikleri konu alan oyun, hem çocuklara hem de ebeveynlere önemli öğretilerle birlikte eğlenceli bir dille sunuluyor. Oyunda, kedisinden başka hiçbir şeyi olmayan birinin, hayal bile edemeyeceği bir hayata sahip olması ve bunu sadece kedisinin yardımıyla başarması anlatılırken, hayvan sevgisinin önemi de vurgulanıyor. “Çizmeli Kedi” çocukların ve ebeveynlerin ilgisini her an dinamik tutan temposu, kurgusu, müzikleri ve diğer tüm sürprizleriyle keyifle izlenecek bir oyun.

 

GÖSTERİM PROGRAMI:

Tarih: 12 – 13 – 19 – 20 – 26 – 27 Kasım 2011

Yer: Terakki Vakfı Kültür Merkezi, Ebulula Mardin Caddesi, Levent-İstanbul

Saat: 12.00 ve 14.30

Davetiyeler salon kapasitesi ile sınırlı olup gösteri tarihinden bir hafta önce gişeden temin edilebilir.

Detaylı bilgi için: 0 212 351 00 44

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz