fbpx
Ana Sayfa Anneler İçin Yemek Tarifleri Çocuğa yumurta nasıl sevdirilir? | 2024

Çocuğa yumurta nasıl sevdirilir? | 2024

Çocuğunuzun severek tüketeceği yumurta tarifi rafadan yumurta ile sınırlı değil, çocuğun için farklı yumurta hazırlamak için önerilerime gözat!

0
Yumurta sevmeyen çocuğa yumurta nasıl sevdirilir? Çocuğa yumurta nasıl sevdirilir? Çocuğunuza yumurtayı sevdirecek tarifler için tıklayınız! çocuğa yumurta nasıl sevdirilir,Çocuklara Yumurta Nasıl Sevdirilir,Çocuklara Yumurta Nasıl Sevdirilir, çocuğuma yumurtayı nasıl yedirebilirim, bebeğim yumurta yemiyor ne yapmalıyım, yumurta sevmeyenler için tarifler, bebeklere yumurta nasıl yedirilir, çocuğa yumurta yedirmenin yolları, çocuğum zeytin yemiyor, çocuğa peynir nasıl sevdirilir, çocuğa yemeği sevdirmek, yumurtayı sevdiren tarifler | cupcake omlet, muffin omlet,çocuklara yumurtayı sevdiren tarif,waffle,pancake,omlet tarifi,pancake tarifi...

Yumurta sevmeyen çocuğa yumurta nasıl sevdirilir?

Her sabah çocuğunuz ile yumurta yemeyeceğim kavgaları içerisinde mi buluyorsunuz kendinizi?

40’ına yaklaşmış bir yetişkin olarak benim de çocukluğundan bu yana tüketmekten hoşlanmadığım gıdalardan biri yumurta. Bütün hayatım boyunca önce annem ve babamla, şimdi de eşimle yumurta yememek için tartışıp dururum. Ben üst üste her gün yumurta yiyemiyorum, yumurta vücudumda çok hızlı bir şekilde alerjiye sebep oluyor. Yumurta ile nahoş durumum sebebiyle, çocuklarıma da baskı kurmak istemiyorum ama yumurtanın çocuklarımızın gelişiminde önemli görevlerini görmezden de gelemem. Güne proteinle başlamak hepimiz için çok önemli.

mumsy natural en iyi pişik kremi

Yumurta tüketirken geleneksel pişirme yöntemleri bebeğinize, çocuğunuza cazip gelmeyebilir. Çocuk yetiştiren ebeveynler olarak, çocuklarımızı sağlıklı beslemeye gayret ettiğimiz bu sancılı dönemlerde daha yaratıcı olmamız gerekiyor. Çocuklarımıza yemeklerini hazırlarken biraz fazla tekrara düştüğümüzde, küçük beyler ve hanımlar hemen amma sıkıcı etiketini yapıştırıyor. Ne kadar acımasızlar 🙂 Oysa biz onlar için saçımızı süpürge etmiyor muyuz? Ne olur yese 😛

Yumurta, içeriğindeki zengin protein, B vitamini ve kalsiyum ile vücudumuzun yeniden yapılanması ve düzenli onarım ile yenilenmesi için vazgeçilmez ihtiyacımız olan protein içeren gıdalar arasında. Yumurta metabolizmayı hızlandırıcı ve tok tutucu etkiye sahip. Uyku sonrası yavaşlayan metabolizmamızı güne hızlı bir şekilde adapte etmek için kahvaltıda protein şarttır. Bu nedenle sadece simit veya poğaça gibi protein içeriği düşük karbonhidratları kahvaltı olarak tüketmek veya sadece meyve yemek sağlıklı bir kahvaltı değildir.

Kahvaltı atıştırmalık bir öğün değil, bizleri güne hazırlayan, günün en önem vermeniz gereken öğünlerindendir. O nedenle çocuğunuzun sağlıklı gıdalar yerine minik midesini işgal edip, sağlıklı yiyeceklerin yerinden çalan eline tutuşturduğunuz bir adet bisküvi, sizin ağzınıza attığınız bir dilim meyve veya peynir tek başına kahvaltı yerine geçmez. Kahvaltıda almanız gereken kalori, günlük almanız gereken kalorinin çeyreğini oluşturur.

Gece uzun süren açlık sonrası, beynimizin ihtiyacı olan ilk enerji kaynağı kahvaltı öğünü ile sağlanmalıdır. Yapılan çalışmalar kahvaltıyı atlamayan çocuklarda başarı oranının daha yüksek olduğunu göstermiştir. Kahvaltı gün içerisinde sergileyeceğimiz bilişsel performansın kalitesini belirliyor. Yani iyi hissetmek, güne adapte olmak ve zihinsel işleri kolaylıkla halledebilmenin yolu kahvaltıdan geçiyor.

Kahvaltıda bir parça protein muhakkak yer almalı: Peynir, yumurta, zeytin, yoğurt, süt gibi protein kaynaklarından biri kahvaltıda olmalı. Kahvaltı öğününüzün en az ¼’ü proteinden oluşmazsa, gün içerisinde daha çabuk acıkır ve fazla besin tüketirsiniz. Kahvaltıda yumurta illa şart değil, bir gün peynir tüketip, bir gün yumurta, bir gün yoğurt, bir gün süt tüketen çocuğunuz gerekli proteini almış olur. Ama unutmayın bebeğinize verdiğiniz bir bardak sütten sonra midesinde bir gram yer kalmayacaktır bu yüzden süt miktarını sınırlayın.

Çocuğa yumurta nasıl sevdirilir?

Sıkıcı anne diye etiketlenmekten kurtulmanın yolu, çocuklarımıza aynı besini farklı formlarda hazırlamaktan geçiyor. Her sabah çocuğunuzun kahvaltısı için önüne haşlanmış yumurta çıkarmak, çocuğunuza ısrar etmeniz, yumurtasını bitirmesi için verdiğiniz sözler ve vaatleriniz çocuğunuzu yumurta tüketmeye teşvik etmez.

Çocuğunuzun yumurta yemesi için birinci önerim pan kek yapmak ve pankek ile eğlenceli tabaklar yaratmak. Sitemizin en çok ziyaret ve övgü alan tariflerinden Pankek tarifini yapmak için özel bir aparata ihtiyacınız yok. Çeşitli gıdalarla süsleyerek çocuğunuzun keyifle yumurta tüketmesini pankek ile sağlayabilirsiniz. Güne keyifle başlamanın ilk adımı ailecek güzel bir kahvaltı yapmaktan geçer. Kahvaltı masasındaki leziz pan keklere kimse hayır diyemez. Buyrun tarifi için aşağıdaki resime tıklayın:

Yumurta sevmeyen çocuğa yumurta nasıl sevdirilir? Pancake tarifi. çocuğa yumurta nasıl sevdirilir,Çocuklara Yumurta Nasıl Sevdirilir,Çocuklara Yumurta Nasıl Sevdirilir, çocuğuma yumurtayı nasıl yedirebilirim, bebeğim yumurta yemiyor ne yapmalıyım, yumurta sevmeyenler için tarifler, bebeklere yumurta nasıl yedirilir, çocuğa yumurta yedirmenin yolları, çocuğum zeytin yemiyor, çocuğa peynir nasıl sevdirilir, çocuğa yemeği sevdirmek. Pancake ile çocuklara yumurtayı sevdirmek.

Çocuğunuzun severek tüketeceği yumurta içeren bir başka tarif ise waffle yapmak…

Waffle’ı düz bir tavada hazırlayabileceğiniz gibi waffle makineleri ve waffle tavaları yardımıyla da hazırlayabilirsiniz. Hem pan kek hem vafıl harcı hazırlamak çok kolay.

Evde birkaç adımda ve kısa sürede hazırlayabileceğiniz tadına doyum olmayan waffle tarifimin resimli anlatımı  için resme tıklayınız:

Çocuğunuzun severek tüketeceği yumurta içeren bir başka tarif ise waffle yapmak.çocuğa yumurta nasıl sevdirilir,Çocuklara Yumurta Nasıl Sevdirilir,Çocuklara Yumurta Nasıl Sevdirilir, çocuğuma yumurtayı nasıl yedirebilirim, bebeğim yumurta yemiyor ne yapmalıyım, yumurta sevmeyenler için tarifler, bebeklere yumurta nasıl yedirilir, çocuğa yumurta yedirmenin yolları, çocuğum zeytin yemiyor, çocuğa peynir nasıl sevdirilir, çocuğa yemeği sevdirmek. Waffle tarifi nasıl yapılırBlogda 2 çeşit waflle tarifi var. Belçika usulü Liege waffle Belçika’nın geleneksel waffledır ve benim sitemde de bire bir uygulayabileceğiniz tarifi bulunmaktadır.

Bir diğer çocuklara yumurtayı sevdiren tarifim de yumurta cupcake şöyle:

Kişi başına 1’er yumurta kırıp ayrı bir kapta azıcık tuz ile çırpıyorsunuz. Cupcake yahut muffin kalıplarını zeytinyağı ile hazırlayıp; peynir, dilimlenmiş zeytin, maydanoz, biber, domates vb. eklemek istediğiniz malzemeleri ekliyorsunuz, son olarak çırptığınız yumurtaları kalıplara döküyorsunuz, çocuklar cupcake kalıpları ile yaptığınız bu omletler için çıldırıyor, normalde yarım yumurta yediremediğiniz çocuğunuz 2 adet cupcake omlet yiyor ki bu da tam bir yumurta ediyor. İçine ilave ettiğiniz peynir, zeytin ve sebzeler yanınıza kar kalıyor.

Ne güzel çocuğunuza yumurtayı sevdiren tarifler değil mi? Çocuğuna yumurta yediremeyen arkadaşlarınıza da bu yazıyı iletmek istememez misiniz?

yumurtayı sevdiren tarifler | cupcake omlet, muffin omlet. çocuğa yumurta nasıl sevdirilir,Çocuklara Yumurta Nasıl Sevdirilir,Çocuklara Yumurta Nasıl Sevdirilir, çocuğuma yumurtayı nasıl yedirebilirim, bebeğim yumurta yemiyor ne yapmalıyım, yumurta sevmeyenler için tarifler, bebeklere yumurta nasıl yedirilir, çocuğa yumurta yedirmenin yolları, çocuğum zeytin yemiyor, çocuğa peynir nasıl sevdirilir, çocuğa yemeği sevdirmek!

Bu şekilde hazırladığınız cupcake/muffin omletler ile yumurta yemeyen çocuklarınızın kalbini feth edin! Bu tarifimle bebeğiniz/çocuğunuz hem yumurta hem de peynir yiyecek. Siz sadece çocuklarınızın değil tüm misafirlerinizin kalbini kahvaltı masasında fethedeceksiniz.

Sütle çırpılmış yumurta

Bu yumurta tarifleri el alır, bana basit ama yemesi tatlı başka bir yumurta önerisi yapın derseniz, hem lezzetli hem de kolay sütle çırpılmış yumurta yapın:

Yumurtayı 2 çorba kaşığı sütle çırpın, tavaya azıcık tereyağı ekleyip karışımı dökün ve tavayada çevirerek karıştırın ve pişen yumurtayı kuzunuzun önüne koyun, kendi yesin. Bebeğinizin en keyif alacağı yumurta kendi yiyeceği yumurtadır. Bebeğinizi, çocuğunuza bu tarifi beğendirirseniz azıcık azıcık peynir ekleyerek peynir yemeye de alıştırırsınız.

Sonra karışıma ince dilinlenmiş yeşil zeytin de eklersiniz. Yeşil zeytinle inanılmaz lezzetli oluyor.

Bebeğinizin, çocuğunuzun beğenerek yediği yiyecekler sizin de beğenerek tükettiğiniz yiyeceklerdir. Lütfen yemek hazırlıklarınızı buna göre yapın. Kim sever bulamaç yemeyi, ya da hep aynı haşlanmış yumurtayı. Herşey senin yaratıcılığında sevgili anne.

mumsy natural doğal balm stick BOO BOO stick herşeyin en doğalını tercih ettiğimiz çocuklarımızın günlük olarak kuruyan dudakları, sinek ısırıkları, minik sıyrıklar ve çizikleri için...

Bebeğinizin kahvaltısı için bir önerim daha var:

Kahvaltı sofralarını çocuklarınız için cazip kılacak özel eğlenceli kahvaltı tabak tasarımlarıma göz atarsanız, mutlaka kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir tabak tasarımı olacaktır.

Çocukları mutlu etmek sadece 2 dakikamızı alıyor. Bu komik palyaçoyu babasına göstermeden yemeye kıyamadı yavrum! Bugün kahvaltımız daha bir keyifli oldu.

Yiyeceklerle tasarladığınız eğlenceli kahvaltı tabağı ile meleğinize harika bir sürpriz yapın. Çocuğunuz bu sabah eğlenceli kahvaltı tabağını keyifle tüketecek.

Annelere ilham verecek birçok eğlenceli kahvaltı tabağı fikri için resme tıklayın:

Annelere ilham verecek birçok eğlenceli kahvaltı tabağı fikri! Çocuğa yumurta nasıl sevdirilir Çocuklara Yumurta Nasıl Sevdirilir Çocuklara Yumurta Nasıl Sevdirilir çocuğuma yumurtayı nasıl yedirebilirim Bebeğim yumurta yemiyor ne yapmalıyım  Yumurta sevmeyenler için tarifler? Bebeklere yumurta nasıl yedirilir.çocuğa yumurta yedirmenin yolları çocuğa yemeği sevdirmek yumurtayı sevdiren tarifler | cupcake omlet, muffin omlet çocuklara yumurtayı sevdiren tarif waffle pancake omlet tarifi pancake tarifi.Kahvaltı tabağı tasarımları

Hadi anneler, babalar çok kolay tariflerim ve önerilerim için güzel yorumlarınızı paylaşın…

Bir bloggerın en önemli motivasyon kaynağı, yazdığı yazılarının ilgi görmesidir. annesininmelegi.com’da okumuş olduğun içeriği beğendiysen sosyal medyada paylaşabilir, konu ile ilgili görüşlerini yorum kısmından yazarak destek olabilirsin. Bu arada daha fazla eğlenceli tabak tasarımları için pinterest accountuma da abone olabilirsiniz.

Sevgiler

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi https://www.annesininmelegi.com’dur.
Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. çocuğa yumurta nasıl sevdirilir Çocuklara Yumurta Nasıl Sevdirilir Çocuklara Yumurta Nasıl Sevdirilir çocuğuma yumurtayı nasıl yedirebilirim Bebeğim yumurta yemiyor ne yapmalıyım Yumurta sevmeyenler için tarifler Bebeklere yumurta nasıl yedirilir çocuğa yumurta yedirmenin yolları çocuğa yemeği sevdirmek yumurtayı sevdiren tarifler cupcake omlet muffin omlet çocuklara yumurtayı sevdiren tarif waffle pankek omlet tarifi pancake tarifi. All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.

 

YORUM YOK

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz